تراکتورسازی 0 - سایپا 0؛ حملات بی‌حاصل

تراکتورسازان دو امتیاز حساس را در بازی برابر سایپا از دست دادند تا در ادامه رقابت های هفته بیست و سوم چشم به نتیجه رقیب خود داشته باشند ......


تراکتورسازان دو امتیاز حساس را در بازی برابر سایپا از دست دادند تا در ادامه رقابت های هفته بیست و سوم چشم به نتیجه رقیب خود داشته باشند.
 
به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، تراکتورسازان موفق نشدند در دیدار برابر سایپا به برتری برسند و با تساوی بدون گل به کار خود خاتمه دادند، دیداری که سه امتیاز آن برای این تیم از ارزش ویژه ای برخوردار بود. حالا شاگردان قلعه نویی در ادامه بازی های این هفته به انتظار دیدار پرسپولیسی ها خواهند نشست تا با نتیجه پایانی آن بازی متوجه اختلاف امتیاز خود با تیم صدرنشین شوند.
هفته بیست و سوم لیگ شانزدهم، جمعه 13/12/95، ساعت 15:15، ورزشگاه یادگار امام تبریز
داور: پیام حیدری /  کمک ها: محمدرضا منصوری، سعید قاسمی
تراکتورسازی:
محمدرضا اخباری، خالد شفیعی، هادی محمدی، سعید آقایی، محمد ایرانپوریان، مهدی کیانی، محمدرضا مهدی زاده، کرار جاسم(86 مهدی شریفی)، محمد ابراهیمی، فرزاد حاتمی و لوسیانو ادینیو(56 شهرام گودرزی)
سرمربی: امیر قلعه نویی
 
سایپا:
حامد لک، سجاد مشکل پور، عزت پورقاز، حامد شیری، امید خالدی، روزبه شاه علیدوست، ابراهیم صادقی(70 علیرضا علیزاده)، ایوب کلانتری(80 سعید لطفی)، رضا جعفری، غلامرضا رضایی و محمدرضا خلعتبری(88 مهدی ترابی)
سرمربی: حسین فرکی
کارت زرد :
جاسم کرار (34) محمد ایرانپوریان (45) از تراکتورسازی
ایوب کلانتری (40)؛ محمدرضا خلعتبری(42) امید خالدی (82) از سایپا
شرح بازی:
شاگردان امیر قلعه نویی که تصور برتری در این دیدار خانگی را داشتند، در نهایت نتوانستند راهی به دروازه سایپا پیدا کنند و بازی خود را با تساوی بدون گل به پایان رساندند.
دیدار با حملات تیم میزبان آغاز شد و تراکتوری ها در دقایق ابتدایی یکی، دو موقعیت روی دروازه حریف ایجاد کردند، البته در همان دقایق اولین سایپایی ها نیز توانستند خود را در موقعیت گلزنی قرار دهند تا نشان داده شود تبریزی ها باید دیداری سخت را به انجام برسانند. در دقایق ابتدایی بازی به گرمی دنبال می شد و بازیکنان دو تیم توانستند موقعیت های خوبی را روی دروازه های یکدیگر به وجود بیاورند، اما پس از گذشت بیست دقیقه از زمان بازی، دو تیم کمی عقب کشیدند و دیگر از حملات ابتدای بازی خبری نبود. دو تیم در نهایت نیمه اول را با تساوی بدون کل به پایان رساندند، نیمه ای که تراکتوری ها در آن چربش بیشتری نسبت به حریف خود داشتند و سایپا نیز با ترکیب دفاعی تری نسبت به حریف خود در زمین حاضر شده بود.
در نیمه دوم نیز ابتدا این تیم میزبان بود که حملات خود را روی دروازه حریف آغاز کرد، تراکتوری ها که بیشتر از حریف خود تمایل داشتند این نیمه را با برتری خود به پایان برسانند، به عنوان تیم حمله کننده این نیمه به بازی پرداختند و در طرف مقابل نیز سایپا بیشتر از نیمه اول چشم به ضدحملات داشت. حملات تراکتوری ها تا میانه های این نیمه، ضرب باز کردن دروازه لک را در خود نداشت اما از دقایق 70، 75 به بعد آنها سراپا حمله شده بودند و به عناوین مختلف به دنبال باز کردن دروازه حریف خود بودند، حملاتی که هر کدام از آنها می توانست یک گل برای این تیم به همراه داشته باشد، اما هوشیاری مدافعان و دروازه بان سایپا مانع از این اتفاق شد تا این بازی با همان تساوی بدون گل به پایان برسد.
دقایق حساس:
دقیقه 4: پرتاب اوت بلند خالد شفیعی با ضربه سر مهاجم تراکتوری ها دروازه سایپا به خطر انداخت اما واکنش به موقع لک این موقعیت را تبدیل به کرنر کرد.
دقیقه 10: ارسال جاسم کرار از کناره های زمین روی خط دروازه توسط حامد لک مهار شد.
دقیقه 13: حرکت تند و تیز سپیدپوشان سایپا باعث ایجاد موقعیت خوبی روی دروازه تراکتور شد اما ضربه رضایی با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 18: ارسال بلند تراکتوری ها از روی نقطه پنالتی با ضربه سر خالد شفیعی دروازه لک را تهدید کرد اما این توپ با اختلاف کمی به بیرون رفت.
دقیقه 26: حمله دیگری از سرخ پوشان و این بار ضربه سر ادینیو دروازه سایپا را به خطر انداخت اما این توپ نیز راهی به دروازه شاگردان فرکی نیافت.
دقیقه 37: شوت راه دور کلانتری راهی به دروازه تراکتورسازی نیافت و با فاصله از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 39: ضربه دیدنی رضا جعفری در این دقیقه دروازه تراکتورسازی را به خطر انداخت اما واکنش به موقع اخباری این توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه 2+45: ضربه ایستگاهی سایپایی ها در آخرین دقیقه بازی در نیمه اول توسط شیری نواخته شد اما از کنار دروازه سایپا به بیرون رفت.
دقیقه 47: ضربه جعفری اولین خطر بازی در نیمه دوم را ایجاد کرد اما ضربه او راهی به دروازه حریف نیافت.
دقیقه 48: ضربه دیدنی و راه دور ابراهیمی با واکنش زیبای لک راهی کرنر شد.
دقیقه 51: یک بار دیگر ابراهیمی موقعیت شوتزنی پیدا کرد و ضربه خود را به سوی دروازه سایپا زد اما این توپ راهی به دروازه این تیم نیافت.
دقیقه 51: ارسال بلند تراکتوری ها با واکنش زیبای لک از روی دروازه شاگردان فرکی دور شد.
دقیقه 60: حرکات فنی ابراهیمی در محوطه جریمه سایپا چیزی نمانده بود تا یک گل برای تراکتوری ها به همراه داشته باشد اما اضافه کاری این بازیکن باعث دور کردن توپ توسط مدافعان سایپا شد.
دقیقه 73: ارسال کرنر سایپا موقعیت خطرناکی روی دروازه تراکتوری ها ایجاد کرد اما این توپ توسط اخباری مهار شد.
دقیقه 75: فرزاد حاتمی در موقعیتی تک به تک فرصت ایده آلی به دست آورد اما حامد لک به زیبایی توانست این فرصت را مهار کند.
دقیقه 90: ارسال ایرانپوریان از نقطه کرنر با ضربه سر حاتمی دروازه سایپا را به خطر انداخت اما این توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
بهترین بازیکن:
حامد لک را می توان بهترین بازیکن دیدار تیم های تراکتورسازی و سایپا دانست، او در این بازی توانست موقعیت های فراوانی را از حریف مهار کند و بارها مانع فروپاشی دروازه اش شود. لک در هشت دیداری که درون دروازه سایپا ایستاده است، موفق شده در شش بازی کلین شیت کند.
اتفاق ویژه:
تراکتوری ها که پیش از این بازی اختلاف شش امتیازی با پرسپولیسی ها داشتند، اکنون چشم به دیدار این تیم برابر نفت تهران دارند چرا که در صورت برد سرخ ها، این اختلاف به هشت امتیاز می رسد و در حالی که هفت هفته تا پایان بازی ها باقی مانده کار را برای تبریزی ها سخت می کند.
سایپا نیز در این بازی دو بازیکن خود را برای دیدار برابر استقلال از دست داد، حامد لک و محمدرضا خلعتبری دو ستاره نارنجی پوشان هستند که دیدار حساس هفته بیست و چهارم را از دست دادند.
حاشیه:
* برخلاف انتظار سکوهای زیادی از ورزشگاه یادگار امام خالی است.
* مهدی ترابی که بازی های قبلی سایپا را به دلیل مصدومیت از دست داد در دیدار امروز نیز روی نیمکت نشسته است.
* هواداران تیم تراکتورسازی که نشان دادند هنوز نتوانستند با دروازه بان سابق خود ارتباط خوبی پیدا کنند پیش از آغاز بازی شعارهایی علیه وی سردادند.
* سیامک کوروشی پس از یک جلسه محرومیت در دیدار امروز روی نیمکت نشسته است.
* مهار بازیکنان تهاجمی سایپا همچون محمد ابراهیمی باعث شد تا حسین فرکی ترکیب دفاعی تری نسبت به قبل به زمین بفرستد.
* کمپین "نه به مواد محترقه" در این بازی آغاز به کار کرد و تبلیغات فراوانی حول آن در ورزشگاه انجام شده است.
* حامد لک و ایوب کلانتری دو بازیکن تیم سایپا هستند که پیش از این برای تراکتوری ها به میدان رفتند.
* پس از خطای کلانتری روی ابراهیمی پیش از پایان نیمه اول، بازی برای دقایقی به جنجال کشیده شد.
* در هیاهوی ایجاد شده دقایق پایانی نیمه اول خلعتبری اعتراض شدیدی به داور داشت و یک کارت زرد نیز دریافت کرد، او پس از دریافت کارت نیز به شدت عصبی بود.
* محمد ایرانپوریان و محمدرضا خلعتبری با کارت زردی که در این بازی دریافت کردند دیدار هفته بعد تیم هایشان را از دست دادند.
* یکی از هواداران تیم تراکتورسازی در میانه های دیدار دچار ناراحتی قلبی و به بیمارستان منتقل شد.
* این دیدار پرتماشاگرترین بازی تراکتوری ها در خانه محسوب می شود.
* پس از خروج ابراهیم صادقی از میدان بازوبند کاپیتانی سایپایی ها بر بازوی شاه علیدوست بسته شد.

تگ ها


فوتبال