تراکتورسازی 1 – 0 استقلال/ شلیک سه امتیازی دژاگه برای پیروزی کافی بود

تراکتورسازی در هفته هجدهم لیگ برتر میزبان استقلال بود....

تراکتورسازی در هفته هجدهم لیگ برتر میزبان استقلال بود.

تیم‌های تراکتورسازی و استقلال امروز در هفته هجدهم لیگ برتر به مصاف هم رفتند.

شناسه بازی:
ساعت: 15:30/ جمعه 26 بهمن/ ورزشگاه یادگار امام خمینی (ره) تبریز

تیم داوری:
داور وسط: اشکان خورشیدی/ کمک داوران: محمدرضا منصوری و علیرضا ایلدروم/ داوران پشت دروازه: یاسر همرنگ و محمدرضا پورباقر/ داور ذخیره: یعقوب حجتی/ ناظر داوری: ابراهیم میرزابیگی

کارت زرد:
اشکان دژاگه (45)، اکبر ایمانی (58) از تراکتورسازی
داریوش شجاعیان (32) از استقلال

ترکیب تراکتورسازی:
محسن فروزان، محمد طیبی، ایمان سلیمی، دانيال اسماعيلي‌فر، احسان حاج‌صفی، اکبر ایمانی، مهدی مهدی‌پور، اشکان دژاگه (90+4  علی عبدالله‌زاده)، یوکیا سوگیتا، مسعود شجاعی و آنتونی استوکس/ سرمربی: جرج لیکنز

ترکیب استقلال:
مهدی رحمتی، روزبه چشمی، آرمین سهرابیان، پژمان منتظری، میلاد زکی‌پور، علی کریمی (84  الهیار صیادمنش)، داریوش شجاعیان، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی، وریا غفوری(61 – گادوین منشا) و مرتضی تبریزی (70 – مرتضی تبریزی)/ سرمربی: وینفرد شفر

شرح گل‌:
دقیقه 52، تراکتورسازی 1 استقلال 0: در یک ضدحمله سریع و روی پاس احسان حاج‌صفی، اشکان دژاگه صاحب توپ شد و پس از طی چند متر با یک ضربه مهار نشدنی دروازه استقلال را باز کرد.

نمای بازی:
حساس‌ترین بازی هفته نیمه اول خوبی نداشت. بازی تحت تاثیر جو سنگین ورزشگاه یادگار امام و البته هوای سرد و طوفانی این ورزشگاه بود و دو تیم در نیمه نخست بازی در مجموع حتی یک شوت در چارچوب نداشتند. نیمه دوم بازی اما به شکل دیگری آغاز شد و تراکتورسازی از همان دقایق نخست نیمه دوم به دنبال باز کردن دروازه استقلال بود و روی یک ضدحمله سریع موفق شد به هدف خود برسد. استقلال پس از دریافت گل روند تهاجمی‌تری را دنبال کرد با این حال حملات این تیم سودی نداشت و آبی‌ها در باز کردن دروازه تراکتورسازی ناکام ماندند. ضدحملات تراکتورسازی پس از گل اول این تیم نیز سودی نداشت و بازی در نهایت با برتری یک گله تراکتورسازی خاتمه یافت تا تراکتورسازی 33 امتیازی شود و در رده چهارم جدول به دو امتیازی پدیده رده سومی برسد.

دقایق حساس:
دقیقه 13: ضربه ایستگاهی اشکان دژاگه با برخورد به بازیکنان استقلال راهی به دروازه این تیم نیافت.
دقیقه 31: ضربه آزاد امید نورافکن با برخورد به بازیکنان تراکتورسازی راهی کرنر شد.
دقیقه 48: ضربه آرام اسماعیلی از درون محطوه جریمه تراکتورسازی توسط فروزان مهار شد.
دقیقه 49: ارسال خطرناک حاج‌صفی را مهدی رحمتی با واکنشی تماشایی دفع کرد و در ادامه دژاگه نتوانست از توپ استفاده کند.
دقیقه 65: روی پاس زکی‌پور، اسماعیلی در محوطه جریمه تراکتورسازی صاحب توپ شد که پاس عرضی وی پیش از آن که به تبریزی برسد توسط سلیمی راهی کرنر شد.
دقیقه 66: کرنر ارسال اسماعیلی و ضربه سر منتظری راهی به دروازه تراکتورسازی نیافت.
دقیقه 67: شوت از راه دور علی کریمی با اختلاف نسبت به دروازه تراکتورسازی راهی اوت شد.
دقیقه 71: ارسال شجاعیان برای منشا با ضربه سر این بازیکن همراه شد ولی این توپ نیز سودی برای آبی‌ها داشت.
دقیقه 79: پاس کات بک دژاگه به شجاعی رسید و این بازیکن اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی با فاصله زیاد از بالای دروازه رحمتی به بیرون رفت.
دقیقه 84: حرکت انفرادی استوکس ضربه این بازیکن با برخورد به مدافعین استقلال راهی کرنر شد.
دقیقه 86: روی اشتباه مدافعین استقلال، اشکان دژاگه در موقعیتی دو به دو صاحب توپ شد که پاس وی پیش از آن که در شرایط تک به تک به استوکس برسد توسط بازیکنان استقلال قطع شد.
دقیقه 89: ارسال منشا در محوطه جریمه به اسماعیلی رسید که ضربه این بازیکن با فاصله کم از بالای دروازه فروزان به بیرون رفت.
دقیقه 90+2: ضربه عجیب ایسما با فاصله زیاد از کنار دروازه فروزان به بیرون رفت.