تراکتور صاحب گنج چپ پای لیگ برتر+ عکس

احسان حاج صفی ستاره تراکتور و یکی از بهترین بازیکنان لیگ برتر در دوره نوزدهم بوده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در روزهایی که اشکان دژاگه و مسعود شجاعی فروغ آنچنانی ندارند، ساکت الهامی با درخشش بازیکن با تجربه و تاثیرگذار خود یعنی احسان حاج صفی توانسته تیمش به را به عنوان یکی از جدی‌ترین مدعیان کسب سهمیه آسیایی در رقابت فشرده‌ای که در جدول به وجود آمده، مطرح کند.


حاج صفی تااینجای فصل که تراکتور ۴۵ امتیازی است و رتبه چهارم جدول رده بندی را پس از تیم های پرسپولیس، سپاهان و استقلال تهران به ترتیب با ۶۲، ۴۵ و ۴۵ امتیاز در اختیار دارد، موفق به ثبت ۴ گل سه امتیازی برای تیمش شده است.


مدافع چپ سابق فوتبال ایران که کی روش او را در پست هافبک  به کار گرفت و حالا مدت‌ها است که در پست اصلی‌اش در دفاع چپ بازی نکرده، تاکنون ۶ بار برای قرمزپوشان آذربایجانی گلزنی کرده و جالب اینکه ۵ گل از ۶ گل او با ضرباتی سهمگین و البته گاهی با چاشنی تکنیک و هوشمندی، از پشت محوطه جریمه به ثمر رسیده است.


شروع گلزنی های این بازیکن از دیدار هفته دوم و گل سه امتیازی از پشت محوطه جریمه به پرسپولیس بود و در ادامه او دو بار به صنعت نفت این کار را تکرار کرد و سایپا  هم تیم دیگری بود که حاج صفی با شوت هایش موفق به بازکردن لایه های تو در توی خط دفاعی آنها شد. در نهایت هم او با یک ضربه والی به تیم سابق خود سپاهان گلزنی کرد تا این تیم را وارد بحرانی جدی کند.


این عملکرد باعث شده کاپیتان تیم ملی در ۳۰ سالگی بار دیگر مورد توجه یک باشگاه اروپایی قرار بگیرد و باشگاه آریس یونان برای جذب او پیشقدم شده است.


احسان پیش از این دو بار از سپاهان به فوتبال اروپا رفته است؛ در مرتبه اول او علیرغم اینکه نمایش های خوبی با تیم فرانکفورت ارائه  کرد و ۲ گل طی ۲۷ بازی برای این تیم در پست و وینگر چپ به ثمر رساند، با سقوط فرانکفورت به دسته پایین تر ترجیح داد دوباره به ایران بازگردد و در لیگ پانزدهم برای سپاهان زیر نظر عبدالله ویسی و زلاتکو کرانچار بازی کرد.


در پایان فصل او بار دیگر با یک پیشنهاد اروپایی مواجه شد و اینبار یونانی‌ها بودند که برای جذب او اقدام کردند. او ابتدا به پانینیوس پیوست و سپس مورد توجه یکی از معروف ترین باشگاه های یونان قرار گرفت و به المپیاکوس پیوست.


این بازیکن در ادامه با پیشنهاد زنوزی راهی تراکتور شد و مالک متمول تراکتوری‌ها توانست جلوتر از سپاهان که برای جذب او پیشقدم شده بود، مبلغ رضایت‌نامه حاج صفی را که کم هم نبود پرداخت کند و این بازیکن را بار دیگر به تبریز بازگرداند.


حاج صفی حالا در شرایطی با پیشنهاد آریس مواجه شده که در لیگ برتر نیز مدیران باشگاه استقلال به شدت به دنبال جذب او هستند و حتی مذاکرات اولیه نیز با او صورت گرفته است ولی بندهایی که در قرارداد حاج صفی برای انتقال به تیم های داخلی گنجانده شده، علیرغم اینکه خود این بازیکن هم بی تمایل برای بازی در استقلال نیست، کار نهایی شدن این جابجایی بزرگ را سخت می‌کند.


استقلال پیش از این نیز یکبار در ابتدای لیگ شانزدهم و در شرایطی که علیرضا منصوریان هدایت استقلال این تیم را برعهده داشت، به جذب حاج صفی بسیار نزدیک شده بود که این بازیکن در نهایت تصمیم گرفت برای سپاهان در ان مقطع زیر نظر ویسی بازی کند.


حاج صفی البته همچنان با باشگاه تراکتور قرارداد دارد و باید دید او در پایان فصل و در شرایطی که هواداران سپاهان نیز امیدوار به بازگشت او هستند و همیشه این درخواست را از مدیران باشگاه داشته‌اند، چه سرنوشتی در انتظارش خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

ساعت بازی تراکتور تبریز و پیکان تغییر کرد

کارشناسی داوری دیدار شهرخودرو - تراکتور/ ویدیو

 

 

تگ ها


تراکتور احسان حاج صفی فوتبال ایران Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال