تراکتور- مس؛ یادآور تنها جام قهرمانی تاریخ+ عکس

دیدار تراکتور و مس کرمان در جام حذفی تنها قهرمانی سرخپوشان آذربایجان در فوتبال ایران را تداعی می کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش‌سه، تراکتور در شرایطی عصر چهارشنبه در ورزشگاه یادگار امام تبریز میزبان مس کرمان در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی خواهد بود که این مسابقه خیلی ها را یاد فینال جام حذفی در سال ۹۲ می اندازد.


تراکتور که در آن سال فصل را با هدایت مجید جلالی شروع کرد و ستاره های متعددی را به خدمت گرفت، تیمی قدرتمند بود اما در میانه راه جلالی جایش را به تونی اولیویرا داد تا این مربی پرتغالی بتواند تنها جام قهرمانی تاریخ خود را با  اول شدن در حذفی به دست بیاورد.


نکته قابل توجه درباره قهرمانی تراکتور در حذفی این است که در آن فصل سرخپوشان تبریزی در کرمان تیم مس را با نتیجه یک بر صفر و با تک گل سعید دقیقی شکست دادند تا جام را به آغوش بکشند. تراکتور در آن سال ستاره هایی بزرگی مثل علی کریمی، جواد کاظمیان، مرتضی اسدی، کریم انصاری فرد، محمد ابراهیمی، مهدی کیانی، محمد نصرتی و... را در اختیار داشت که توانستند یک جام ارزشمند را هم برای سرخپوشان به ارمغان بیاورند.


جالب اینکه اتفاقا آن فینال رویایی برای تراکتور هم در بهمن ماه برگزار شد و حالا دقیقا ۶ سال بعد از آن بازی سرخپوشان آذربایجان در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی در تبریز رو در روی هم قرار می گیرند. مسابقه ای که البته در آن حال و روز دو تیم نسبت به ۶ سال قبل بسیار متفاوت شده است. مس کرمان حالا در لیگ یک است و تراکتور نسبت به آن زمان از نظر ساختاری تیم قدرتمندتری است و البته ستاره های جدید و مطرح دیگری نیز در اختیار دارد.

بیشتر بخوانید:

مربی سابق تراکتور و انگیزه‌ی شگفتی‌سازی در تبریز

میمبلا فعلا نمی‌تواند برای تراکتور به میدان برود

 

 

تگ ها


فوتبال ایران مس کرمان Tractor Tractor-مس کرمان جام حذفی فوتبال