تراکتور 1 ـ سپاهان 2؛ صید طلا در تبریز

سپاهان با یک نمایش غافلگیرکننده با نتیجه 2 ـ 1 تراکتور را شکست داد تا اولین باخت فصل را به این تیم حاضر در کورس قهرمانی تحمیل کند ......

 سپاهان با یک نمایش غافلگیرکننده با نتیجه 2 ـ 1 تراکتور را شکست داد تا اولین باخت فصل را به این تیم حاضر در کورس قهرمانی تحمیل کند.
 

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، گل های سپاهان توسط مهرداد محمدی(24) و احسان حاج صفی (56) به ثمر رسید و فرزاد حاتمی در دقیقه 71 یکی از این دو گل را جبران کرد.

 


26 آذرماه 95؛ هفته چهاردهم لیگ برتر
ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی/ تماشاگر: حدود 5 هزار نفر
داور: اشکان خورشیدی / کمک ها: علی اکبر عظیم پور و محمدرضا مدیرروستا

اخطار

سروش رفیعی از تراکتورسازی دقیقه 62

شهرام گودرزی از تراکتورسازی دقیقه 78

کرار جاسم  از تراکتورسازی دقیقه 90

 

تراکتورسازی:

 

محمدرضا اخباری، خالد شفیعی، هادی محمدی، محمد ایرانپوریان، شهرام گودرزی، مهدی کیانی، محمد نوری (64- جاسم کرار)، محمد ابراهیمی، فرزاد حاتمی، مهدی شریفی (46- ادینیو) و سروش رفیعی (85 - مهدی زاده).
سرمربی: امیر قلعه نویی

 

سپاهان:


لی اولیویرا، موسی کولیبالی، شجاع خلیل زاده، عارف غلامی (40- رسول نویدکیا)، احسان حاج صفی، میلاد سرلک، محمود قائد رحمتی، جلال علی محمدی، فرید کریمی (87 - پدرو هنریکه)، مهرداد محمدی و طالب ریکانی (74 - حسین فاضلی)
سرمربی: عبدالله ویسی

 

 

شرح بازی
نیمه اول بازی دو تیم تراکتورسازی و سپاهان چندان زیبا نبود و دو تیم با ارائه یک بازی فیزیکی و درگیرانه سعی در فرصت ندادن به حریف داشتند. شاید اگر نبوغ مهرداد محمدی در این نیمه نبود سپاهان هرگز موفق نمی شد به گل برتری دست پیدا کند هرچند که شاگردان امیر قلعه نویی در نیمه اول در خلق موقعیت کاملا ناکام نشان دادند تا بازی در نیمه اول با نتیجه یک بر صفر به نفع سپاهان به پایان برسد. اگر تراکتور می خواهد در کورس رقابت با پرسپولیس در راه قهرمانی عقب نماند در نیمه دوم باید شرایط این بازی را تغییر دهد.

اما در نیمه دوم سپاهان با ارائه یک بازی برتر و با استفاده از ضد حمله های سریع بارها دروازه تراکتورسازی را تهدید کرد که در دقیقه 56 حمله های این تیم جواب داد و احسان حاج صفی در موقعیت تک به تک دروازه قرمزهای تبریزی را پر کرد. بعد از این گل سپاهانی ها دو موقعیت عالی گلزنی را از دست دادند تا در 20 دقیقه پایانی نوبت به بازی تهاجمی تراکتورسازی برسد. تراکتورسازی به جز گل فرزاد حاتمی در دقایق پایانی موقعیت های بسیار خوب گلزنی را از دست داد که نتوانست از آن استفاده کند تا شاگردان امیر قلعه نویی اولین شکست خود را در هفته چهاردهم لیگ برتر تجربه کنند.

 

 

بهترین بازیکن:

احسان حاج صفی، ستاره این روزهای سپاهان باز هم با گلی که این بار مقابل تیم سابقش به ثمر رساند، پایه گذار بردی شد که قطعا باعث ابقای کادرفنی طلایی پوشان خواهد شد. او که سابقه بازی در تراکتور را دارد، بعد از گلزنی شادی نکرد تا وفاداری خود را به تیم سابقش نشان دهد. حاج صفی ستاره بی بدیل سپاهانی ها در این بازی بود.

 


اتفاق ویژه:

اولین شکست تیم تراکتورسازی بالاخره ثبت شد و آنها در خانه مغلوب سپاهان سریع و فرصت طلب شدند. تراکتور که هفته آینده بازی سختی با نفت تهران دارد، با 3 اخطاره شدن دو بازیکن کلیدی اش، کار سختی برای آماده سازی برای آخرین بازی نیم فصل خواهد داشت. آنها امیدوارند پرسپولیس مقابل ذوب آهن نتیجه نگیرد تا شاید شکست امروز بهای کمتری برایشان داشته باشد.

 

 

شرح گل ها:

1-0(سپاهان): دقیقه 24 بازی مهرداد محمدی با یک حرکت انفرادی خط دفاع تراکتورسازی را به هم ریخت و با یک ضربه زیبا دروازه تراکتورسازی را باز  کرد.

2-0 (سپاهان): حرکات ترکیبی عالی بازیکنان سپاهان توپ را در موقعیتی مناسب به حاج صفی رساند و او با یک ضربه دقیق در دقیقه  55 دروازه تراکتورسازی را باز کرد.

(2-1 ) تراکتورسازی: سانتر عالی ایرانپوریان روی دروازه را فرزاد حاتمی در دقیقه 70 وارد دروازه سپاهان کرد تا تراکتورسازی به ادامه این بازی امیدوار شود.

 

 

 

دقایق حساس:

دقیقه 9 : پرتاب اوت بلند خالد شفیعی با ضرب سر هادی محمدی همراه شد اما توپ با اختلاف کم از بالای دروازه سپاهان به بیرون رفت.

دقیقه 11 : سانتر احسان حاج صفی از روی نقطه کرنر با ضربه میلاد سرلک همراه شد اما توپ او با اختلاف کم به بالای دروازه رفت.

دقیقه 22 : ضربه طالب ریکانی با اختلاف زیاد از دروازه تراکتورسازی به بیرون رفت.

دقیقه 28 : ضربه مستقیم سروش رفیعی از روی  ضربه ایستگاهی با عکس العمل خوب دروازه بان سپاهان همراه شد.

دقیقه 33 : پاس فرزاد حاتمی، مهدی شریفی را در موقعیت تک به تک قرار داد اما ضربه او با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 43 : ضربه کرنر ایرانپوریان در یک رفت و برگشت به محمد ابراهیمی رسید اما ضربه او را لی اولیویرا به راحتی مهار کرد.

دقیقه 52 : پاس فرزاد حاتمی ادینیو را در موقعیت تک به تک قرار داد اما موسی کولی بالی در آخرین لحظه اجازه زدن ضربه را به او نداد.

دقیقه 61 : فرزاد حاتمی در محوطه 6 قدم از باز کردن دروازه خالی عاجز ماند تا محمد ایرانپوریان به شدت سر او فریاد بزند.

دقیقه 65 : فرید کریمی باز هم در موقعیت تک به تک قرار گرفت اما ضربه او را اخباری در یکی از معدود نمایش های خوبش دفع کرد.

دقیقه 76 : ضربه محکم ابراهیمی  با واکنش زیبای لی اولیویرا به کرنر رفت تا تراکتورسازی همچنان در زدن گل مساوی ناکام بماند.

دقیقه 89 : محمد ابراهیمی در موقعیتی عالی، توپ را با بی دقتی به پای مدافعان سپاهان زد.

دقیقه 90 : فرزاد حاتمی در موقعیت 6 قدم نتوانست توپ را استوپ کند و بهترین فرصت تراکتورسازی از دست رفت.

 

در حاشیه:

* پیش از شروع بازی احسان حاج صفی و شجاع خلیل زاده به سمت قلعه نویی رفتند و برای او یک دست گل بزرگ بردند.

 

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال