تراکتور 4 - ذوب‌آهن 1؛ می‌خواهیم زنده بمانیم!

تراکتورسازی با نمایش برتر نسبت به ذوب آهن و گل های تماشایی موفق شد با 4 گل ذوب آهن را شکست دهد تا همچنان در کورس قهرمانی بماند ......


تراکتورسازی با نمایش برتر نسبت به ذوب آهن و گل های تماشایی موفق شد با 4 گل ذوب آهن را شکست دهد تا همچنان در کورس قهرمانی بماند.
 
به گزارش مدال به نقل از  "ورزش سه"، امیر قلعه نویی و شاگردان اش پس از دو هفته ناکامی و کسب تنها یک امتیاز، باخت پُر گل اخیر مقابل پرسپولیس را برابر ذوب آهن جبران کردند و با 4 گل محمد ایران پوریان(7)، لوسیانو ادینیو(31)، محمد ابراهیمی(39) و مهدی کیانی(4+90) در مقابل تک گل مهدی رجب زاده(35) کار بزرگی رقم زدند و به برد مهمی رسیدند؛ تراکتور با این پیروزی به 6 امتیازی پرسپولیس که یک بازی کمتر از آنها دارد، رسید تا همچنان امیدش به قهرمانی زنده بماند.
ضمن اینکه تیم مجتبی حسینی پس از باخت هفته قبل به صبای قم این بار از تراکتورسازی شکست خورد تا فرصت صعود موقت به رده سوم را هم از دست بدهد و استقلال را یک روز قبل از دربی در جایگاه سومی نگه دارد.
 
هفته بیست و یکم لیگ برتر؛ تاریخ: 95/11/23 ؛ ساعت: 15
استادیوم: یادگار امام تبریز / تماشاگر: 6هزار نفر
داور: سیدمهدی سیدعلی؛ کمک ها: علی میرزابیگی، هادی طوسی و شاهو اصلانی / ناظر: نادر جعفری
 
 
تراکتورسازی
 
محمدرضا اخباری، هادی محمدی، محمد ایران پوریان، سعید آقایی، محمدرضا مهدی زاده، مهدی کیانی، کرار جاسم، شهرام گودرزی، محمد ابراهیمی(79- سید فاخر تهامی) و لوسیانو ادینیو(67- مهدی شریفی)
سرمربی: امیر قلعه نویی
 
ذوب آهن
 
رشید مظاهری، محمد نژادمهدی، وحمد محمدزاده(74- جری بنگستون)، علی حمام، مهران درخشان مهر(82- مهرداد قنبری)، مهدی مهدی پور، دانیال اسماعیلی فر، سید محمدرضا حسینی، احسان پهلوان، مهدی رجب زاده(86- ربیع عطایا) و مرتضی تبریزی
سرمربی: سید مجتبی حسینی
 
اخطار
 
وحید محمدزاده(3) از ذوب آهن
 
هادی محمدی(1+45) لوسیانو ادینیو(56) از تراکتورسازی
 
 
شرح گل ها:
 
تراکتورسازی 1- ذوب آهن صفر(دقیقه 7: محمد ایران پوریان): بهترین فرصت گلزنی برای تراکتوری ها از روی نقطه پنالتی را ایران پوریان به وسط دروازه ذوب زد تا مظاهری بعد از دو واکنش خوب این بار ناکام بماند.
 
تراکتورسازی 2- ذوب آهن صفر(دقیقه 31: لوسیانو ادینیو): فرار ادینیو به قلب دفاع ذوب آهن بعد از پاس بلند از زمین خودی موقعیت دیگری برای تراکتورسازی فراهم آورد که محمدی زاده به صورت ناقص توپ را دفع کرد اما دوباره لوسیانو صاحب توپ شود تا با یک سر توپ زیبا و شوت پای چپ زمینی دومین گل را به ثمر رساند.
 
تراکتورسازی 2- ذوب آهن 1(دقیقه 35: مهدی رجب زاده): ضربه آزاد پشت محوطه ذوب آهن را رجب زاده به زیبایی با عبور از روی سر دیواره دفاعی به کنج دروازه اخباری فرستاد.
 
تراکتورسازی 3- ذوب آهن 1(دقیقه 39: محمد ابراهیمی): ابراهیمی پشت محوطه جریمه ذوب آهن در مقابل چهار مدافع این تیم صاحب توپ شد که با یک چرخش زیبا و شوت فنی و بغل پای تماشایی سومین گل تراکتورسازی را زد.
 
تراکتورسازی 4- ذوب آهن 1(دقیقه 4+90: مهدی کیانی): در حالی که ذوبی ها به دنبال زدن گل دوم بودند تراکتور دست به ضد حمله زد و کیانی پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شد و وقتی دید مظاهری کمی از دروازه بیرون آمده با ضربه بیرون پای دیدنی چهارمین بار او را مغلوب کرد.
 
شرح بازی
 
تراکتورسازی برخلاف بازی قبل برابر پرسپولیس امروز از همان دقایق ابتدایی مقابل ذوب آهن نمایش هجومی ای داشت و خطرساز ظاهر شد که دو واکنش تماشایی مظاهری آنها را از رسیدن به گل ناکام گذاشت اما در دقیقه 7 پنالتی ایران پوریان دروازه ذوب آهن را باز کرد؛ پس از این گل ذوب آهن رفته رفته سوار بر بازی شد و قصد خلق موقعیت داشت که مدافعان تراکتور اجازه گلزنی به آنها نمی دادند؛ ارسال از دو سمت زمین در دستور کار تیم مجتی حسینی قرار داشت ولی این تاکتیک هم کارساز نبود تا تراکتورسازی دومین گل را در دقیقه 31 روی یک ضد حمله سریع و ضربه تماشایی لوسیانو بزند؛ ذوبی ها که نمی خواستند بازنده این مسابقه باشند در زمین تراکتور توپ را به گردش درآوردند و موفق شدند روی ضربه آزاد تماشایی رجب زاده اختلاف را به حداقل برسانند اما شادی آنها خیلی دوام نداشت و شوت فنی و دیدنی ابراهیمی دوباره فاصله را به عدد 2 رساند؛ پس از این گل دو تیم کار خاصی انجام ندادند و توپ در میانه زمین گردش داشت تا نیمه اول را شاگردان قلعه نویی با حساب 3 بر یک تمام کنند.
 
ذوبی ها که به دنبال جبران گل خورده بودند نیمه دوم را با حملات پیاپی آغاز کرد ولی بی دقتی بازیکنان این تیم در زدن ضربات آخر آنها را به گل نرساند؛ هافبک های تراکتورسازی با گردش توپ اجازه موقعیت سازی خطرناک به بازیکنان ذوب نمی دادند اما رفته رفته تغییرات حسینی در ترکیب موجب شد دوباره آنها فرصت سازی کردند که اگر بی دقتی تبریزی و بنگستون در مقابل دروازه خالی تراکتور نبود اختلاف گل کمتر می شد؛ تراکتور هم که بیشتر عقب نشسته بود روی ضد حملات یکی، دو موقعیت خلق کرد اما در آخرین دقایق شوت کیانی گل چهارم را برای آنها رقم زد تا حملات ذوب آهن هم دیگر اثری نداشته باشد و این دیدار با نتیجه 4 بر یک به سود سرخ پوشان تبریزی خاتمه پیدا کند.
 
بهترین بازیکن
 
مهدی کیانی هافبک میانی تراکتورسازی در مقابل هافبک های خلاق ذوب آهن، میانه زمین را دراختیار گرفته بود و با پاس های خطرناک و موقعیت سازی هایی که انجام می داد بارها نشان داد که نبودش در بازی گذشته برابر پرسپولیس که 3 بر صفر شکست خوردند تا چه اندازه اثرگذار و به ضرر تیم قلعه نویی بود؛ گل دقایق پایانی زیبای کیانی هم مزد عملکرد خوب اش در این دیدار بود.
ضمن اینکه جاسم کرار، محمد ایران پوریان و محمد ابراهیمی هم نمایش بدون نقصی در ترکیب تراکتور داشتند.
 
اتفاق ویژه
 
ذوب آهن که دومین خط دفاع برتر لیگ شانزدهم را دراختیار داشت امروز مقابل تمام حملات تراکتورسازی آسیب پذیر نشان داد و چهار بار دروازه اش باز شد تا تعداد گل های خورده آنها در این فصل به عدد 18 برسد.
ضمن اینکه با پیروزی تراکتورسازی، تمام تیم های تبریزی در هفته بیست و یکم به برتری رسیدند که این اتفاق در لیگ شانزدهم رخ نداده بود.
 
لحظات حساس
 
دقیقه 3: حرکت تکنیکی کرار در سمت چپ زمین و ارسال کوتاه او را ادینیو با شوت سرضرب به طرف دروازه ذوب آهن زد که مظاهری توپ را دراختیار گرفت.
دقیقه 5: ارسال کیانی از روی ضربه آزاد میانه زمین را کرار و بعد از او شفیعی با ضربه سر زد که مظاهری با یک واکنش سریع توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه 6: حملات توفانی تراکتوری ها یک کرنر برای آنها به همراه داشت که ارسال کرار و ضربه سر محمدی به دست مدافع ذوب برخورد کرد تا تیم تبریز خیلی زود صاحب یک پنالتی شود.
دقیقه 11: نفوذ تند و تیز رجب زاده به محوطه جریمه تراکتورسازی را شفیعی با دخالت به موقع گرفت.
دقیقه 13: هادی محمدی از مقابل دروازه تراکتورسازی توپ را به کرنر زد.
دقیقه 14: سانتر خطرناک رجب زاده از روی کرنر به مقابل دروازه تراکتورسازی را مدافعان این تیم سراسیمه دور کردند.
دقیقه 15: کرار روی پاس ادینیو بهترین موقعیت را داشت تا برای دومین بار دروازه ذوب را باز کند اما مظاهری شوت هافبک عراقی را به راحتی درآغوش گرفت.
دقیقه 20: آقایی بعد از دفع کرنر تراکتور قصد داشت با شوت روی پای چپ گلزنی کند که توپ او به شکل خطرناکی از کنار دروازه ذوب آهن عبور کرد.
دقیقه 27: ارسال پهلوان از جناح چپ زمین با عبور از روی سر بازیکنان دو تیم به حمام رسید که ضربه زمینی او را اخباری درازکش جمع کرد.
دقیقه 50: ارسال محمدرضا حسینی و ضربه سر رجب زاده از مقابل دروازه تراکتورسازی راهی اوت شد.
دقیقه 51: ضربه آزاد رجب زاده دوباره هم به گوشه دروازه تراکتورسازی می رفت ولی این بار اخباری مانع از گل شدن توپ شد.
دقیقه 59: حرکت سریع حمام از سمت راست محوطه جریمه و پاس به عقب او را پهلوان به سمت دروازه ذوب آهن زد که بعد از عبور توپ از اخباری و پیش از گل شدن توپ ایران پوریان دفع توپ خوبی انجام داد.
دقیقه 60: شوت پشت محوطه جریمه کیانی با فاصله زیادی از بالای دروازه ذوب آهن به اوت رفت.
دقیقه 61: تبریزی در شرایط سختی در داخل محوطه جریمه به توپ رسید که پاس در عرض او را ایران پوریان با عجله به کرنر زد.
دقیقه 67: تبریزی می توانست سانتر خوب حسینی را در مقابل دروازه خالی تراکتورسازی تبدیل به گل کند اما ضربه سر بی دقت او راه اوت را در پیش گرفت.
دقیقه 76: حرکت بنگستون روی خط عرض زمین را مدافعان تراکتور قبل از شکل گیری فرصت جدی راهی کرنر کردند.
دقیقه 77: ابراهیمی از میانه زمین با شوت پای چپ قصد باز کردن دروازه ذوب آهن را داشت که مظاهری با یک دست توپ را تبدیل به کرنر کرد.
دقیقه 83: پاس بنگستون با پشت سر و شوت حسینی با برخورد به مدافعان تراکتورسازی یک کرنر برای ذوب آهن رقم زد.
دقیقه 90: باز هم یک فرصت برای ذوب آهن از دست رفت و این بار ارسال کوتاه عطایا را بنگستون با ضربه سر به بیرون زد.
 
در حاشیه
 
* فرزاد حاتمی مهاجم تراکتورسازی تنها محروم این مسابقه است.
* محمد نوری به دلیل مصدومیت دور از فهرست نفرات تراکتورسازی برای این مسابقه است.
* پیش از شروع مسابقه قلعه نویی و مربیان تراکتورسازی به سمت اعضای کادر فنی ذوب آهن رفتند.
* بازیکنان ذوب آهن به اعلام پنالتیِ ابتدای مسابقه برای تراکتورسازی معترض بودند.
* اخباری دروازه بان تراکتورسازی ظاهرا آسیب دیدگی از ناحیه پا دارد و به همین علت نمی تواند ضربات شروع مجدد از کنار دروازه را بزند.
* پیراهن ذوب آهن برخلاف بازی های قبل هیچ تبلیغی ندارد.
* پس از گل اول ذوب آهن تماشاگران تراکتورسازی به تشویق اخباری پرداختند.
* مهدی شریفی تنها بازیکن مطرح نیمکت نشین تراکتورسازی است.
* ابراهیمی پس از زدن گل سوم تراکتورسازی با شعار محمد F14 تشویق شد.
* محمدامین درویشی و داریوش شجاعیان دو بازیکن گسترش فولاد این مسابقه را از نزدیک می بینند.
* ابراهیمی بعد از دو برخورد آسیب دید و در دقیقه 79 تعویض شد و به رختکن رفت.
* تماشاگران تراکتورسازی شعارهایی علیه مهدی طارمی مهاجم پرسپولیس سر دادند.

تگ ها


فوتبال