ترجیح اسپانیا: کامل کردن لالیگا در تابستان

فدراسیون فوتبال اسپانیا می‌گوید با وجود تعطیلی لالیگا به دلیل شیوع ویروس کرونا، اولویتش همچنان ادامه دادن رقابتها و کامل کردن فصل جاری این لیگ است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، درحالیکه شیوع گسترده ویروس کرونا باعث شده لالیگا تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق دربیاید ولی فدراسیون فوتبال این کشور می‌گوید همچنان قصدی برای تعطیلی کامل فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ این لیگ ندارد و اولویتش این است که در ماه‌های آتی بتواند این فصل را به پایان برساند.

رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا، لوئیس روبیالس می‌گوید فدراسیون تحت امرش مصمم است این فصل را به پایان برساند، حتی اگر از سر گیری رقابتها از ماه اردیبهشت تا حد زیادی غیرممکن به نظر برسد.

اسپانیا یکی از کشورهایی است که از ویروس کرونا بیشترین ضربه را خورده. تا کنون در این کشور بیش از ۴۷هزار مورد ابتلا به کرونا گزارش شده و این ویروس به مرگ ۳۰۰۰ نفر منجر شده است. روز دوشنبه اعلام شد که لالیگا تا اطلاع ثانوی در حال تعلیق خواهد بود و در اروپا هم لیگ قهرمان و لیگ اروپا با اینکه قرار بود از اوایل خرداد از سر گرفته شود ولی در نهایت اعلام شد که این رقابتهای اروپایی هم برگزار نخواهد شد.

رئیس فدراسیون اسپانیا اما روز چهارشنبه اعلام کرد که این فدراسیون ترجیح می‌دهد به جای تعطیلی کامل این فصل، مسابقات باقی‌مانده را بعد از تاریخ از پیش اعلام شده برای پایان فصل انجام دهد.

روبیالس در این باره گفت:" اولویت ما کامل کردن فصل است. ما نمی‌توانیم در حال حاضر تیمها را به دسته پایین‌تر بفرستیم. تیمهایی که قرار است به لالیگا صعود کنند هم باید با شایستگی جواز صعود را بدست بیاورند. صدها تیم منتظر پایان این فصل هستند. وقتی وضعیت کشور بهبود پیدا کرد، فرصت کامل کردن این فصل فراهم خواهد شد".

رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا در ادامه گفت:" من امیدوار بودم که از اوایل اردیبهشت بتوانیم مسابقات را از سر بگیریم که البته حالا بعید می‌دانم چنین چیزی ممکن باشد. ولی بیائید امیدوار باشیم که حق با من نباشد و چنین اتفاقی بیفتد. ولی اگر هم این امکان فراهم نشود ما تقویم خود را تغییر خواهیم داد و فصل را به پایان خواهیم رساند".

بیشتر بخوانید:

مخالفت ستاره‌های بارسا با کاهش دستمزدها

تگ ها


ویروس کرونا فوتبال جهان لالیگا فوتبال