ترس رئال از تکرار قضیه امباپه و هالند برای کاماوینگا

ادواردو کاماوینگا در ۱۸ سالگی تبدیل به یکی از پدیده های فوتبال فرانسه شده است....

به گزارش "ورزش سه"، رئال ماه هاست که به دنبال راهی برای جذب ادواردو کاماوینگا هافبک ۱۸ ساله باشگاه رن فرانسه است. پدیده ی با اصالت آنگولایی، فصل گذشته توانست به ترکیب اصلی رن راه یابد و چشم ها را به خود خیره کرد. تا پیش از نیمه تمام ماندن لوشامیونا، او در همه رقابت ها ۳۳ بازی برای رن انجام داد و موفق به زدن دو گل هم شد. اوج درخشش او در پیروزی رن بر پی اس جی بود.

باشگاه رن روی کاماوینگا که تا ۲۰۲۲ قرارداد دارد، ۵۰ میلیون یورو قیمت گذاشته بود و بعد از اینکه به تیم منتخب فصل لیگ فرانسه راه یافت، در وبسایت ترانسفرمارکت ارزش او به ۴۲ میلیون یورو رسید تا با پیشی گرفتن از آنسو فاتی(۴۰ میلیون یورو)، ارزشمندترین بازیکن ۱۷ ساله ی تاریخ فوتبال لقب بگیرد.

حتی رونالدو و مسی هم در ۱۷ سالگی، ۴۲ میلیون یورو قیمت گذاری نشده بودند.

رئالی ها کاماوینگا را بهترین جانشین برای کاسیمیرو می دانند ولی در نهایت نه رن حاضر به واگذاری این بازیکن شد و نه خود او تمایلی برای جدایی نشان داد.

رئال که معتقد است جذب کاماوینگا اقدامی منطقی تر نسبت به جذب پوگبا خواهد بود، تابستان بعد به طور جدی برای جذب این پدیده جوان تلاش خواهد کرد ولی بیم این را دارد تا قضیه کیلیان امباپه و ارلینگ هالند در مورد او نیز تکرار شود.

سال ۲۰۱۷ رئال قصد جذب امباپه پدیده ۱۸ ساله موناکو را داشت و با او به توافق نیز رسیده بود ولی در نهایت امباپه تصمیم گرفت در پی اس جی به فوتبالش ادامه دهد و با کسب تجربه بیشتر به رئال برود.

رئال زمانی که ارلینگ هالند نیز ۱۸ سال داشت و در تیم های پایه لایپزیش بازی می کرد نیز قصد جذب این پدیده نروژی را داشت اما او به سالزبورگ رفت و پس از درخشش در این تیم تصمیم گرفت از میان پیشنهادات متعددش، دورتموند را انتخاب کند چون معتقد بود در این باشگاه راه برای پیشرفت او هموارتر است.

اکنون باید دید که سال بعد کاماوینگا چه تصمیمی خواهد گرفت؛ او هم قید پیشنهاد رئال را می زند؟

تگ ها


بروسیا دورتموند کیلیان امباپه ارلینگ هالند پاری سن ژرمن رئال مادرید