ترکمنچای بلیت‌فروشی: پای آقازاده در میان است

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت- پای یکی از فرزدان مقامات ارشد سازمان تربیت بدنی دولت دهم در قرارداد واگذاری بلیت فروشی لیگ برتر به شرکت برهان مبین در میان بوده است ......

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت- پای یکی از فرزدان مقامات ارشد سازمان تربیت بدنی دولت دهم در قرارداد واگذاری بلیت فروشی لیگ برتر به شرکت برهان مبین در میان بوده است. در واقع سازمان لیگ اختیار چندانی در قبول یا رد قرارداد با شرکت برهان مبین نداشته اند. این را پژمان راهبر، سردبیر ورزش3 دیشب در توئیتر خود از مدیران پرسپولیس نقل کرد که اولین قرارداد فدراسیون فوتبال با شرکت برهان مبین تکلیفی بوده.

قرارداد واگذاری بلیت فروشی به این شرکت پر از ایراد است. مقایسه سهم این شرکت از بلیت فروشی با سهم شرکت هایی که کاری مشابه انجام می دهند، نظیر وب سایت هایی که بلیت سینما می فروشند نشان می دهد که در قرارداد شرکت برهان مبین انگار دستی بخشاینده وجود داشته. 30درصد بیشتر از شرکت های مشابه رقمی نیست که سازمان لیگ به صورت عقلانی با آن باید موافقت کرده.

از طرفی سازمان لیگ حق واگذاری بلیت فروشی آن هم با این سهم را به یک شرکت، هر شرکتی نداشته است. چرا که درآمد بلیت فروشی در واقع سهم باشگاه ها است و سازمان لیگ و هیات های فوتبال سهم 5درصدی و فدراسیون فوتبال سهم 10درصدی دارند و بقیه بلیت فروشی منهای هزینه های نیروهای انتظامی، اتوبوسرانی و ورزشگاه ها سهم باشگاه ها است. در واقع سازمان لیگ از کیسه باشگاه ها حاتم بخشی کرده و سهم 30درصدی برای آن ها در نظر گرفته است. البته برای این قرارداد هم هیچ کدام از تشریفات قانونی رعایت نشده و نه اگهی منتشر شده و نه مزایده ای برگزار شده است. سازمان لیگ مدعی شده که قرارداد بین دو ارگان دولتی فدراسیون با شرکتی زیرمجموعه مرکز همکاری های فناوری و نوآوری های ریاست جمهوری امضا شده که هر دو دولتی هستند و احتیاجی به مزایده نبوده است. ادعایی که از هر دو سو غلط است. چرا که اولا فدراسیون فوتبال ارگانی دولتی محسوب نمی شود و دوم این که شرکت طرف قرارداد شرکتی دولتی نیست. در پاسخی که سازمان لیگ دیروز منتشر کرد البته می شود رد پایی از اتفاقاتی که به بستن قرارداد منجر شده است را دید«در واقع این قرارداد بر اساس تفاهم نامه ای که ‏بین رئیس وقت سازمان تربیت بدنی و معاون ریاست جمهوری امضا شده بود منعقد شده است و هیچ شرکت و بخش خصوصی ‏در این میان حضور نداشته است

هرچند که در ظاهر ایرادی وجود ندارد اما در واقع پوشش شرکت فناورانه برای مجموعه ای استفاده شده که اصلا دولتی هم نبودهقائم مقام شرکت برهان مبین هم چنین در بخشی از برنامه 90 شب گذشته که به همین موضوع بلیت فروشی اختصاص داشت مدعی شد این شرکت برای بلیت فروشی سرمایه گذاری کرده است و به همین دلیل سهم 35درصدی برای آن ها در نظر گرفته شده است. در حالی که اولا این شرکت قرار بود برای 5 ورزشگاه تجهیزات لازم را فراهم کند و فعلا فقط برای ورزشگاه آزادی این کار را انجام داده است. در واقع حتی در اجرا هم با وجود سهم 35درصدی شرکت برهان مبین به تعهدات خود عمل نکرده است. از طرفی سرمایه گذاری لازم برای بلیت فروشی در همه ورزشگاه های لیگ برتر هم به اندازه ای نبوده که سازمان لیگ 35درصد از درآمد بلیت فروشی را آن هم برای 11 سال به یک شرکت واگذار کند.

قرارداد بلیت فروشی با برهان مبین آن قدر پر از ایراد هست که در شکل بستن قرارداد باید شک کرد. به همین دلیل است که عادل فردوسی پور در برنامه شب گذشته خود اولین سوالش از قائم مقام این شرکت را برای پیدا کردن آقازاده ای اختصاص می دهد که در بستن قرارداد نقش داشته. آقازاده ای که انگار معلوم است کیست اما کسی نامش را به زبان نمی آورد.

 

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال