ترکیب احتمالی استقلال برابر نساجی

استقلال امروز با نخستین حضور علیرضا رضایی درون دروازه و قرار گرفتن نام ژستد و یامگا در میان نفرات اصلی، به مصاف نساجی می رود....

به گزارش "ورزش سه"، استقلال برای بازگشت دوباره به صدر جدول رده بندی، امروز در پنجمین دیدار خود از بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر به مصاف نساجی می رود. شاگردان فرهاد مجیدی فصل را با ۳ پیروزی متوالی آغاز کردند و هفته قبل با گل ثانیه های پایانی مقابل فجر متوقف شدند و حالا نیز قصد دارند صدر جدول را از آلومینیوم اراک پس بگیرند.

* خبری از رشید و حسینی نیست
فرهاد مجیدی برای دیدار امروز قصد دارد به سنگربان جوان تیمش اعتماد کند. علیرضا رضایی دروازه بانی است که در تابستان امسال به جمع آبی های پایتخت اضافه شد و با وجود رشید مظاهری و سیدحسین حسینی، به نظر می رسید که این گلر برای کسب تجربه بیشتر، به صورت قرضی از تیم جدا شود.

اما در این میان فرهاد مجیدی مخالف سرسخت جدایی رضایی بود و در حالیکه گفته می شد این گلر در آستانه انتقال به فولاد است، سرمربی آبی ها با این امر مخالفت کرد. حالا رضایی این فرصت را دارد تا برای نخستین بار درون قفس توری آبی ها قرار گرفته و برای استقلال به میدان برود.

* خط دفاعی، بدون تغییر
خط دفاعی استقلال در سه هفته نخست عملکرد خوبی داشته است. اگر لغزش ثانیه های پایانی دیدار با فجر نبود، آبی ها با ۴ کلین شیت پیاپی پای به زمین مسابقه می گذاشتند. سیاوش یزدانی یکی از خوب های استقلال و لیگ برتر بوده است. در کنار او، حسین مرادمند نیز چند سطح بالاتر از فصل قبل ظاهر شده و عملکرد خوبی داشته است. محمد دانشگر نیز برخلاف فصل قبل، بدون حاشیه به کارش ادامه می دهد و تمام تمرکزش را روی بازی درون زمین و موفقیت تیمش گذاشته است. مجیدی در دیدار امروز نیز با این ۳ بازیکن، ترکیب خط دفاعی اش را می چیند.

* بودن یا نبودن وریا، مسئله نیست
بزرگترین ابهام در ترکیب استقلال، حضور یا غیبت وریا غفوری است. مجیدی در کنفرانس خبری پیش از بازی گفت که کاپیتان تیمش در این دیدار غایب است اما خود این بازیکن مدعی شد مشکلی برای همراهی تیمش ندارد. با این وجود، به نظر می رسد کوین یامگا برخلاف دو بازی گذشته، کمی عقب تر آمده و به جای وریا در سمت راست انجام وظیفه کند.

در سمت چپ نیز همچون دیدارهای گذشته، جعفر سلمانی تنها انتخاب مجیدی است. در میانه میدان نیز، مهدی مهدی پور همچون بازی های قبل حضور دارد. بازیکنی که در وسط زمین استقلال خوب عمل کرده و کاملا در خدمت تیم است. آرش رضاوند به همراه امیرحسین حسین زاده دیگر بازیکنان مجیدی در این دیدار خواهند بود.

* رونمایی از زوج ارسلان و ژستد؟
حضور رودی ژستد در ترکیب اصلی استقلال قطعی است اما باید دید مجیدی کدام بازیکن را برای انتخاب زوج او در نظر دارد. هم امین قاسمی نژاد و هم ارسلان مطهری می توانند در کنار مهاجم بلند قامت اهل کشور بنین بازی کنند. شاید به دلیل توانایی ارسلان در پرس مدافعین، او در این دیدار به میدان برود.

ترکیب احتمالی استقلال مقابل نساجی:


علیرضا رضایی – سیاوش یزدانی – حسین مرادمند – محمد دانشگر – مهدی مهدی پور – آرش رضاوند – امیرحسین حسین زاده – کوین یامگا – جعفر سلمانی – رودی ژستد – ارسلان مطهری

تگ ها


استقلال تهران