ترکیب احتمالی استقلال در دربی

استقلال با حداقل تغییرات در ترکیب اصلی به مصاف پرسپولیس خواهد رفت....

استقلال فردا در شرایطی مقابل پرسپولیس قرار خواهد که احتمال تغییرات در ترکیب اصلی این تیم کم خواهد بود.
به گزارش خبرنگار مدال، استقلال فردا در جریان هفته بیست و سوم لیگ برتر و در دربی تهران به مصاف پرسپولیس خواهد رفت. آبی‌های پایتخت که بهترین تیم نیم‌فصل دوم لیگ برتر محسوب می‌شوند امیدوار هستند تا با پیروزی در بازی فردا به صدر جدول لیگ برتر برسند.
قابل پیش‌بینی است که استقلال فردا باز هم با آرایش 1-4-1-4 خود که در نیم‌فصل دوم مورد استفاده این تیم بوده مقابل پرسپولیس به میدان برود. آبی‌ها البته در میانه میدان جابه‌جایی‌های متعدد را در دستور کار دارند و هافبک‌های تهاجمی این تیم  با شعاع حرکتی بالایی در زمین مشاهده می‌شوند.
درون دروازه استقلال، حضور مهدی رحمتی قابل پیش‌بینی است. دروازه‌بان باتجربه آبی‌ها در فصل جاری 12 بار موفق به ثبت کلین‌شیت شده و به رغم نیمکت‌نشینی در سه بازی اخیر استقلال در لیگ برتر، در دربی انتخاب اول شفر خواهد بود.
در قلب خط دفاعی، زوج روزبه چشمی و محمد دانشگر باز هم مورد اعتماد شفر خواهند بود و در جناحین خط دفاعی، پژمان منتظری و امید نورافکن شانس زیادی برای حضور در ترکیب اصلی خواهند داشت.
یک خط جلوتر، علی کریمی در راس تدافعی خط هافبک استقلال بازی خواهد کرد و وظیفه بازیگردانی در خط میانی استقلال را برعهده خواهد داشت. یک خط جلوتر، زوج فرشید باقری و آیاندا پاتوسی بازی خواهند کرد که در این میان باقری میل بیشتری به حضور در دفاع و پاتوسی تمایل بیشتری به حضور در فاز حمله خواهد داشت.
در جناحین خط هافبک، در غیاب وریا غفوری مصدوم، داریوش شجاعیان گزینه اول بازی در سمت راست خواهد بود و در سمت چپ شانس بازی کردن فرشید اسماعیلی از سایر گزینه‌ها بیشتر است. گادوین منشا نیز انتخاب اول شفر در راس خط حمله برای بازی فردا خواهد بود.
در چنین شرایطی استقلال روی نیمکت بازیکنانی چون حسین حسینی، خسرو حیدری، میلاد زکی‌پور، مرتضی تبریزی، آرمین سهرابیان، اسماعیل گونکالوس، داریوش شجاعیان و محسن کریمی را در اختیار خواهد داشت.
وریا غفوری، طارق همام، الهیار صیادمنش و رضا آذری 4 بازیکن مصدوم استقلال برای دربی هستند و بازیکنانی چون میثم تیموری، روح‌الله باقری، فرشاد محمدی‌مهر و مهدی قائدی با نظر سرمربی آلمانی استقلال از لیست بازی با پرسپولیس خط خورده‌اند.
گفتنی است دربی پایتخت فردا از ساعت 16 در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.

 

تگ ها


استقلال پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال