ترکیب احتمالی استقلال مقابل الاهلی

استقلال امروز در غیاب زوج ویرانگر خط حمله خود به دنبال اولین برد آسیایی و فتح کویت است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بحران مصدومیت همچنان گریبانگیر استقلالِ فرهاد است، بحرانی که بعد از شیخ دیاباته مانع حضور مهدی قائدی در بازی امروز با الاهلی عربستان شد تا آبی ها بدون زوج ویرانگر خط حمله خود با ترکیبی متفاوت از همیشه در دومین آزمون آسیایی در پی فتح شهر کویت باشند.


فرهاد مجیدی که هفته قبل مهدی قائدی را نیز به جمع لیست بلندبالای مصدومان خود اضافه کرد امروز برای خط حمله نسخه شفابخش دیگری تجویز کرده است آن هم استفاده از زوجی ذوب آهنی که هر یک شرایطی متفاوت دارند. به نوعی می توان این تغییر را تنها تفاوت استقلال این هفته با هفته قبل در اربیل دانست چون مجیدی چندان تمایلی به این ایجاد دگرگونی کلی نشان نداده است.


با این تفاسیر سیدحسین حسینی مرد اول استقلال درون دروازه خواهد بود. شماره یک آبی ها بعد از چند روز پرحاشیه در جنگ استوری ها با رقیب سابق خود چشم به اولین کلین شیت مرحله گروهی دوخته تا نشان بدهد تمرکز خود را در جنگ های لفظی و حاشیه ای از دست نداده و می خواهد یکی از مردان کلیدی استقلال لقب بگیرد.


در خط دفاع به نظر می رسد با بازگشت روزبه چشمی به مرکز دفاع سه نفره بعد از یک بازی استراحت، نیکولای بودروف بلغار جانشین شاهین طاهرخانی جوان شود تا با حضور محمد دانشگر مثلث تدافعی امشب استقلالی ها در کویت چهره نسبتا جدیدتری به خود بگیرد. ضمن این که امشب عارف غلامی هم با رسیدن به آمادگی روی نیمکت حضور خواهد داشت.


در پست دفاع راست وریا غفوری کاپیتان آبی ها حضور دارد تا جنگی دیدنی با مدافع چپ عربستانی ها از جمله حسین عبدالغنی ۴۱ ساله داشته باشد. در پست دفاع چپ هروه میلیچ دوباره به ترکیب بازخواهد گشت تا میلاد زکی پور بعد از نمایش خوبی که در اربیل داشت دوباره نیمکت نشین شود.
در میانه میدان مثلث علی کریمی، مسعود ریگی و فرشید باقری انتخاب های اول سرمربی و دستیارانش خواهند بود ضمن این که می توان از حضور احتمالی آرش رضاوند نیز به عنوان یکی از گزینه های تعویض در نیمه دوم نام برد.


اما مهم ترین تغییرات استقلال امروز در خط حمله خواهد بود جایی که به جای زوج ویرانگر و مصدوم حالا همه نگاه ها به ارسلان مطهری و مرتضی تبریزی دوخته شده است. این دو بازیکن که از ذوب آهن راهی استقلال شدند هر یک با شروعی متفاوت در اردوی آبی ها از انگیزه بسیار بالایی برخوردار هستند تا اجازه ندهند جای خالی قائدی- دیاباته احساس شود.


در این بین شاید بتوان به یک نکته نیز اشاره کرد آن هم این که فرهاد مجیدی و دستیارانش در نیمکت استقلال بخواهند سورپرایزی در ترکیب داشته باشند به نحوی که از ابتدای بازی یک جوان گمنام اما جویای نام بخواهد در ترکیب اصلی به میدان برود که ریسک این موضوع کمی سرمربی استقلال را دچار تردید کرده است. با این تفاسیر ترکیب ۱۱ نفره احتمالی در مصاف سرنوشت ساز با الاهلی به این شرح خواهد بود؛


"سیدحسین حسینی؛ محمد دانشگر، روزبه چشمی، نیکولای بودروف، وریا غفوری، هروه میلیچ؛ علی کریمی، فرشید باقری، مسعود ریگی؛ ارسلان مطهری و مرتضی تبریزی".

بیشتر بخوانید:

عضو هیئت مدیره الکویت در اردوی استقلال

تکذیب خبر مصدومیت هافبک آبی‌ها

 

 

 

تگ ها


طرفداران استقلال استقلال تهران الاهلی فوتبال ایران استقلال الاهلی الاهلی-استقلال AFC Champions League فوتبال