ترکیب احتمالی استقلال مقابل پیکان

استقلال فردا در آخرین بازی هفته شانزدهم میهمان پیکان خواهد بود....

استقلال فردا در آخرین بازی هفته شانزدهم میهمان پیکان خواهد بود.

حضور نورافکن، ایسما و شجاعیان در ترکیب استقلال از جمله احتمالات قابل پیش‌بینی در ترکیب استقلال برای بازی فردای این تیم با پیکان خواهد بود.
به گزارش خبرنگار مدال، استقلال فردا در ایستگاه پایانی هفته شانزدهم لیگ برتر، در ورزشگاه شهدای شهر قدس میهمان پیکان خواهد بود. آبی‌های پایتخت پس از 56 روز در یک بازی رسمی به میدان خواهند رفت و وینفرد شفر سرمربی آلمانی استقلال در این بازی برای نخستین بار اجازه استفاده از خریدهای زمستانی خود را خواهد داشت.
استقلال در نیم فصل نخست فصل جاری در خط دفاعی عملکرد قابل قبولی داشته و از این رو احتمال تغییرات در این بخش از ترکیب این تیم کم خواهد بود. قابل پیش‌بینی است که مهدی رحمتی با بازوبند کاپیتانی در ترکیب اصلی استقلال به میدان برود و در قلب خط دفاعی روزبه چشمی زوج پژمان منتظری خواهد بود تا دو مدافع ملی‌پوش استقلال در ترکیب اصلی این تیم به میدان بروند، هر چند محمد دانشگر نیز در این منطقه ممکن است در نهایت به جای پژمان منتظری در ترکیب اصلی قرار بگیرد. در سمت راست خط دفاع، حضور فرشاد محمدی‌مهر محتمل است و در سمت چپ میلاد زکی‌پور شانس بیشتری نسبت به آرمین سهرابیان برای حضور در ترکیب اصلی خواهد داشت.
در خط میانی، غیاب علی کریمی و طارق همان فقدان بزرگی برای استقلالی‌ها خواهد بود و با این حال بازگشت داریوش شجاعیان و امید نورافکن به ترکیب استقلال سبب خواهد شد تا شفر دغدغه کمتری نسبت به غیبت دو بازیکن کلیدی نیم‌فصل نخست آبی‌ها در ترکیب این تیم مقابل پیکان داشته باشد. فرشید باقری در غیاب کریمی هافبک تدافعی مرکزی استقلال خواهد بود و شعاع حرکتی کمتری نسبت به هفته‌های پایانی نیم‌فصل اول خواهد داشت و فرشید اسماعیلی و داریوش شجاعیان جلوتر از وی بازی خواهند کرد که در این میان شجاعیان نزدیک‌تر به میانه میدان خواهد بود و اسماعیلی میل بیشتری برای حضور در حملات خواهد داشت.
وریا غفوری نیز به احتمال فراوان گزینه اول شفر برای بازی در پست وینگر راست خواهد بود و در سمت چپ امید نورافکن در غیاب طارق همام شانس بیشتری برای بازی در ترکیب اصلی دارد. در نوک حمله نیز در غیاب منشای خط خورده، شانس حضور «ایسما» در ترکیب اصلی بیشتر از تبریزی خواهد بود و به احتمال فراوان این مهاجم اهل گینه بیسائو نخستین حضور خود در ترکیب اصلی استقلال را در بازی با پیکان تجربه خواهد کرد.
در چنین شرایطی، استقلال روی نیمکت خود حسین حسینی، محمد دانشگر، آرمین سهرابیان، خسرو حیدری، میثم تیموری، رضا آذری، مهدی قائدی، روح‌الله باقری و مرتضی تبریزی را در اختیار خواهد داشت.
گفتنی است این دیدار فردا(پنجشنبه) از ساعت 17:30 در ورزشگاه شهدای شهر قدس برگزار خواهد شد.