ترکیب احتمالی الهلال مقابل استقلال

الهلال فردا به احتمال فراوان شب با ترکیب قابل پیش‌بینی شناخته شده مقابل استقلال قرار خواهد گرفت....

الهلال فردا شب در شرایطی با استقلال بازی خواهد که حضور 4 بازیکن خارجی به همراه 6 ملی‌پوش عربستانی در ترکیب این تیم قابل پیش‌بینی خواهد بود.
به گزارش خبرنگار مدال، الهلال فردا شب در سومین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در شرایطی مقابل استقلال قرار خواهد گرفت که از دو بازی قبلی خود موفق به کسب 6 امتیاز شده و در تلاش است تا به صدرنشینی خود در گروه مرگ ادامه دهد.
قهرمان دو فصل اخیر فوتبال عربستان در فصل جاری در فاصله 4 هفته مانده به پایان فصل با یک امتیاز اختلاف نسبت به النصر در رده دوم جدول قرار گرفته هر چند به نظر می‌رسد موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا اولویت نخست این تیم در فصل جاری باشد. زوران مامیچ سرمربی جدید در 14 بازی اخیر هدایت الهلال را برعهده داشته و در این مدت 10 پیروزی کسب کرده و در 3 دیدار با تساوی از زمین خارج شده و یک بار نیز الهلال در حضور وی مغلوب شده است. این سرمربی کروات استفاده از آرایش 1-3-2-4 و 2-4-4 لوزی را در هفته‌های اخیر در دستور کار قرار داده و به نظر می‌رسد در بازی با استقلال نیز با تمرکز روی تقویت کمربند میانی، شاهد بازی با آرایش 1-3-2-4 از سوی الهلالی‌ها باشیم.
درون دروازه نقطه صعف اصلی الهلال قرار دارد، جایی که عبدالله المعیوف دروازه‌بان سابقا ملی‌پوش بازی می‌کند. این دروازه‌بان 32 ساله در فصل جاری دروازه‌بان دوم الهلال پس از علی الحبسی بوده ولی با توجه به غیبت الحبسی در لیست آسیایی الهلال، المعیوف در بازی با استقلال درون دروازه قرار خواهد داشت.
در قلب خط دفاعی، در غیاب آلبرتو بوتیا ستاره اسپانیایی خط دفاعی الهلال که وی نیز از لیست آسیایی الهلال خط خورده زوج محمد جحفلی و علی آل بلیهی بازی خواهند کرد. در سمت راست خط دفاعی محمد البریک گزینه اول حضور در ترکیب اصلی خواهد بود و در سمت چپ یاسر الشهرانی بازی خواهد کرد. هر 4 بازیکن نامبرده در جام جهانی 2018 و جام ملت‌های 2019 عضو تیم ملی عربستان بوده‌اند.
در خط میانی، در غیاب محمد کانوی محروم، زوج میلوش دگنک استرالیایی همراه با عبدالمالک الخیبری بازی خواهند کرد که در هر دو هافبک خصوصیات تدافعی قوی‌تر از  خصوصیات تهاجمی است. جلوتر از این دو، کارلوس ادواردو هافبک تهاجمی برزیلی شانس اول بازی در ترکیب اصلی محسوب می‌شود و محمد الشلهوب 38 ساله آلترناتیو این بازیکن خواهد بود. در کناره‌های خط هافبک حضور سباستین جووینکو قابل پیش‌بینی است و در سوی دیگر میدان در غیاب آندره کاریلوی پرویی (که وی نیز در لیست آسیایی الهلال قرار نگرفته) و سالم الدوسری که به دلیل مصدومیت به احتمال فراوان این بازی را از دست خواهد داد، هتان باهبری ملی‌پوش عربستانی گزینه اول حضور در ترکیب اصلی خواهد بود هر چند ممکن است در نهایت با حضور شلهوب در زمین، شاهد حضور ادواردو در کناره‌ها باشیم.
در خط حمله نیز بافتیمبی گومیس گزینه اول بازی در ترکیب اصلی خواهد بود. جاناتان سوریانو مهاجم اسپانیایی الهلال نیز دیگر غایب لیست آسیایی الهلالی‌ها است و عبدالرحمن یامی 22 ساله آلترناتیو وی روی نیمکت ذخیره‌ها خواهد بود. الهلال به جز محمد کانوی محروم و سالم الدوسری مصدوم، سلمان الفرج، نواف العابد، عبدالله عطیف و عمر عبدالرحمن را هم مدت‌ها است به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد.
گفتنی است دیدار استقلال و الهلال فردا از ساعت 21:30 در ورزشگاه حمد بن خلیفه دوحه برگزار خواهد شد.

 

تگ ها


الهلال استقلال AFC Champions League فوتبال