ترکیب احتمالی ایران برابر ژاپن/ در جست‌وجوی جانشین طارمی

تیم ملی ایران فردا در شرایطی به مصاف ژاپن خواهد رفت که مهدی طارمی مهاجم تاثیرگذار خود را به دلیل محرومیت در اختیار نخواهد داشت....

تیم ملی ایران فردا در شرایطی به مصاف ژاپن خواهد رفت که مهدی طارمی مهاجم تاثیرگذار خود را به دلیل محرومیت در اختیار نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مدال، تیم ملی ایران فردا در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا به مصاف ژاپن خواهد رفت. تیم ملی در این بازی مهدی طارمی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد و پر کردن جای خالی وی مهم‌ترین دغدغه فکری طی روزهای گذشته بوده، هر چند بازگشت وحید امیری به ترکیب اصلی، خبر خوشی برای سرمربی تیم ملی خواهد بود.
علیرضا بیرانوند همانند 5 بازی قبلی درون دروازه قرار خواهد داشت و در قلب خط دفاع، با نمایش موفقی که محمدحسین کنعانی‌زادگان در بازی با چین داشت بار دیگر زوج مرتضی پورعلی‌گنجی خواهد بود. در سمت راست خط دفاع، احتمال بازی کردن وریا غفوری با توجه به آمادگی این بازیکن و ترافیک بازی‌ها بیشتر خواهد بود. در سمت چپ خط دفاع نیز میلاد محمدی شانس بیشتری برای حضور در ترکیب اصلی خواهد داشت.
در خط هافبک، امید ابراهیمی در پست هافبک تدافعی مرکزی بازی خواهد کرد و با پایان محرومیت امیری، این بازیکن بار دیگر در نقش هافبک تهاجمی متمایل به چپ حضور خواهد داشت و اشکان دژاگه در سمت راست بازی خواهد کرد. علیرضا جهانبخش وینگر راست تیم ملی خواهد بود و در سمت چپ، شانس بازی کردن سامان قدوس بیشتر از مهدی ترابی خواهد بود، هر چند احتمال حضور احسان حاج‌صفی نیز در ترکیب اصلی در این پست وجود خواهد داشت. در خط حمله نیز سردار آزمون بار دیگر در پست مهاجم نوک بازی خواهد کرد و امیدوار خواهد بود تعداد گل‌های زده خود را افزایش دهد.