ترکیب احتمالی تیم ملی زنان مقابل ازبکستان

تیم ملی فوتبال زنان در اولین دیدار دوستانه خود در اردوی تدارکاتی تاشکند، ساعتی دیگر به مصاف ازبکستان خواهد رفت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، از ساعت ۱۶:۳۰ امروز تیم ملی فوتبال زنان ایران در دیداری دوستانه به مصاف تیم ملی ازبکستان می‌رود، دیدار دوستانه‌ای که در راستای آماده‌سازی بهتر تیم ملی فوتبال زنان برای حضور در رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا تدارک دیده شده و مریم ایراندوست و دستیارانش در تلاش هستند تا در دو مسابقه دوستانه مقابل ازبکستان، نقاط ضعف را بهتر بشناسند و در فاصله دو هفته‌ای برای ترمیم این نقاط، تلاش کنند.

نسبت به دیدار دوستانه قبلی میان تیم‌های ملی ایران و ازبکستان که ۲۱ خردادماه در بلاروس انجام شد و ازبک‌ها با ۵ گل پیروز شدند، مریم ایراندوست برای چینش ارنج تیم ملی دست بازتری دارد، چرا که یکی از مهم‌ترین تغییرات رخ داده نسبت به آن مسابقه، رسیدن زهرا خواجوی دروازه‌بان باتجربه تیم ملی به سطح آمادگی و گذر از روزهای مصدومیت است که می‌تواند برخلاف بازی گذشته، این‌بار در درون دروازه تیم ملی قرار بگیرد.

همچنین آمادگی بالای سایر ملی‌پوشان از جمله یاسمن فرمانی لژیونر فوتبال زنان که از اردوی باشگاه شالروا به اردوی ملی دعوت شده و هم‌چنین انجام چند اردوی آماده‌سازی در فاصله میان دو مسابقه، باعث شده است تا به لحاظ فنی تیم ملی فوتبال زنان شرایط بهتری را داشته باشد و از این حیث به نظر می‌رسد می‌تواند مسابقه امروز نتیجه‌ای متفاوت و بهتر برای تیم ملی فوتبال زنان ایران داشته باشد.

البته این آخرین مسابقه دوستانه ایران و ازبکستان نیست و قرار است چهارم شهریور هم دیدار دیگری میان دو تیم برگزار شود؛ هر دو مسابقه به میزبانی ورزشگاه بنیادکار ازبکستان انجام می‌شود.

ترکیب اولیه و احتمالی تیم ملی فوتبال زنان ایران مقابل ازبکستان:

زهرا خواجوی، ملیکا متولی، فاطمه عادلی، گلنوش خسروی، غزاله بنی‌طالبی، هاجر دباغی، یاسمن فرمانی، زهرا سربالی، بهناز طاهرخانی، افسانه چترنور و سمانه چهکندی

تگ ها


فوتبال بانوان فوتبال