ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل سوریه

دراگان اسکوچیچ به دنبال محک زدن ۱۱ بازیکن اصلی در دیدار مقابل سوریه است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم ملی فوتبال ایران پس از انجام تمرینات و آماده‌سازی یک هفته‌ای، از ساعت ۱۷:۳۰ امروز سه‌شنبه در ورزشگاه آزادی در مسابقه‌ای دوستانه مقابل تیم سوریه قرار می‌گیرد تا اسکوچیچ در سومین دیدار با هدایت تیم ملی، شاگردانش را ارزیابی کند.

سرمربی کروات تیم ملی ایران ۲۴ بازیکن را به اردوی فروردین‌ماه دعوت کرد که پس از تمرینات تاکتیکی هفت روزه، به جمع‌بندی برای انتخاب ۱۱ بازیکن خود برای تقابل دوستانه مقابل سوریه رسیده است.

علیرضا بیرانوند که پس از غیبت در فهرست دو مسابقه دوستانه اخیر تیم ملی ایران مجددا به اردو فرا خوانده شده، احتمالا دروازه‌بان بازی امروز مقابل سوریه است.

شجاع خلیل‌زاده و محمدحسین کنعانی‌زادگان که در پرسپولیس هماهنگی خوبی با یکدیگر داشتند و در دیدارهای گذشته تیم ملی نیز در کنار هم به میدان رفتند، زوج خط دفاعی ایران مقابل سوریه خواهند بود.

اسکوچیچ در دو دیدار قبلی مقابل بوسنی و ازبکستان، از صادق محرمی به‌عنوان مدافع راست استفاده کرد و سیامک نعمتی را هم به‌عنوان مدافع راست در این پست به کار گرفت، اما در اردوی ۱۴۰۰ تیم ملی، جعفر سلمانی و مهدی تیکدری به‌عنوان مدافعان راست به فهرست ایران دعوت شدند که شانس سلمانی برای حضور در ترکیب بازی مقابل سوریه بیشتر است.

میلاد محمدی نیز که روند خوبی در سالیان اخیر طی کرده و فراز و نشیب خاصی در عرصه ملی و باشگاهی نداشته، با توجه به تجربه و شرایط بهتر نسبت به امید نورافکن و سید ابوالفضل جلالی، در ترکیب تیم ملی برابر سوریه حضور پیدا می‌کند.

هافبک دفاعی تیم ایران برابر سوریه با توجه به پیش‌بینی‌ها، احمد نوراللهی است که توانسته مثل پرسپولیس، در عرصه ملی هم نمایش خوبی داشته باشد که نمونه آن گلزنی مقابل عراق در آخرین مسابقه مرحله مقدماتی جام جهانی بود.

احسان حاج‌صفی دیگر گزینه‌ای است که احتمالا کمی جلوتر از نوراللهی در ترکیب تیم ملی قرار می‌گیرد و کاپیتان ایران خواهد بود ولی البته این امکان هم وجود دارد سید مجید حسینی جانشین حاج‌صفی شود تا اسکوچیچ به جای سیستم ۲-۴-۴ ، از سیستم ۲-۵-۳ با بهره‌گیری از حسینی در خط دفاعی دیدار با سوریه را آغاز کند.

علی قلی‌زاده و وحید امیری، وینگرهای راست و چپ احتمالی تیم ملی برابر سوریه هستند؛ دو بازیکنی که از تکنیک و سرعت بالایی برخوردار هستند و با پاس‌های دقیق و ارسال‌های خطرناک می‌توانند در خلق موقعیت تیم ملی را کمک کنند و بعید است اسکوچیچ از نام این دو بازیکن برای حضور در ترکیب بگذرد.

مهدی طارمی و سردار آزمون نیز که در بهترین شرایط فنی قرار دارند و در پورتو و زنیت می‌درخشند، با توجه به حضور دوباره‌شان در اردوی تیم ملی، احتمالا امروز از ابتدا مقابل سوریه به میدان می‌روند و امیدهای اصلی گلزنی ایران به شمار می‌روند؛ دو بازیکنی که در بازی تدارکاتی با ازبکستان هم هر دو گل تیم ملی را به ثمر رساندند.

ترکیب احتمالی تیم ملی ایران مقابل سوریه به‌صورت زیر است:


علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، جعفر سلمانی، میلاد محمدی، احمد نوراللهی، احسان حاج‌صفی(سید مجید حسینی)، علی قلی‌زاده، وحید امیری، مهدی طارمی و سردار آزمون

بیشتر بخوانید:

نظر فدراسیون پزشکی در مورد دیدار استقلال – پیکان

شما بگویید: ترکیب ایران مقابل سوریه؟

 

 

تگ ها


تیم ملی ایران سردار آزمون مهدی طارمی فوتبال