ترکیب احتمالی پرسپولیس در دربی

پرسپولیس در شرایطی به مصاف استقلال خواهد رفت که به جز مصلح سایر بازیکنان خود را در اختیار خواهد داشت....

پرسپولیس در شرایطی به مصاف استقلال خواهد رفت که به جز مصلح سایر بازیکنان خود را در اختیار خواهد داشت.

برانکو ایوانکوویچ برای دربی به جز شایان مصلح سایر بازیکنان خود را در اختیار دارد.
به گزارش خبرنگار مدال، پرسپولیس فردا در شرایطی در دربی تهران به مصاف استقلال خواهد رفت ک به جز شایان مصلح که به دلیل مصدومیت شرایط بازی در دربی را ندارد سایر بازیکنان خود ار در اختیار خواهد داشت. سرخ‌های پایتخت حتی با یک تساوی نیز به حفظ صدرنشینی لیگ امیدوار خواهند بود با این حال پیروزی در دربی و فاصله گرفتن از تیم‌های تعقیب کننده پرسپولیس در صدر گزینه‌ای است که سرخ‌ها بعید است به دنبال آن نباشند.
 آرایش 2-4-4 لوزی سرخ‌ها با اضافه شدن بازیکنان جدید تغییر خاصی نداشته با این حال حضور ترابی در یکی از بال‌ها باعث شده تا پرسپولیس در جریان بازی یک مهاجم بالقوه در خط هافبک داشته باشد و این در حالی است که احمد نوراللهی نیز که توانایی بازی در پست هافبک دفاعی را دارد در جناح مقابل وی بازی می‌کند تا این گونه بالانس میان حمله و دفاع در خط هافبک پرسپولیس رعایت شود.
درون دروازه پرسپولیس، علیرضا بیرانوند گزینه اول برانکو خواهد بود. دروازه‌بان اول تیم ملی ایران در فصل جاری لیگ برتر در 17 بازی 11 بار کلین‌شیت کرده و پس از یک بازی غیبت درون دروازه پرسپولیس به دلیل مصدومیت، بار دیگر در ترکیب اصلی این تیم حضور خواهد داشت.
در قلب خط دفاعی، زوج سیدجلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده در ترکیب اصلی بازی خواهند کرد و در جناحین خط دفاعی این تیم، مهدی شیری و محمد نادری گزینه‌های اول برانکو خواهند بود و به نظر می‌رسد این دو خرید زمستانی پرسپولیس فردا نخستین دربی خود را تجربه خواهند کرد.
در خط میانی، کمال کامیابی‌نیا هافبک تدافعی مرکزی خواهد بود. کامیابی‌نیا در حملات پرسپولیس غالبا در عمق خط دفاعی حضور می‌یابد و به پوشش فضاها می‌پردازد، هر چند وی در شروع مجددها حضور فعالی در محوطه جریمه حریف دارد. جلتور از وی سه هافبک بازی خواهند کرد، احمد نوراللهی در سمت راست، مهدی ترابی در چپ و بشار رسن در مرکز. این سه بازیکن شرح وظیفه‌ای متفاوت در زمین دارند، نوراللهی به مانند یک هافبک باکس تو باکس در کناره‌ها بازی خواهد کرد، ترابی مهاجم سوم پرسپولیس در زمین خواهد بود و در طول بازی به دفعات به سمت مخالف خواهد رفت و رسن وظیفه بازیسازی از عمق را برعهده خواهد داشت.
در خط حمله، ماریو بودیمیر و علی علیپور انتخاب اول برانکو در آغاز بازی خواهند بود و سرمربی کروات پرسپولیس برای رسیدن به گل روی توانایی‌های این دو حساب ویژه باز خواهد کرد.
در چنین شرایطی پرسپولیس روی نیمکت بوژیدار رادوشویچ، محمداحسان حسینی، آدم همتی، محسن ربیع‌خواه، امید عالیشاه، سروش رفیعی، سعید کریمی، سیامک نعمتی و مهدی شریفی را در اختیار خواهد داشت. شایان مصلح تنها بازیکن مصدوم پرسپولیس در این بازی است که در کنار دو مصدوم بلند مدت سرخ‌ها (حسین ماهینی و محمد انصاری) این بازی را از دست داده و نام محمدامین اسدی، سعید حسین‌پور و ابوالفضل درویشوند نیز با نظر برانکو در لیست بازی با استقلال قرار نگرفته‌ است.
گفتنی است دربی تهران فردا از ساعت 16 در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.