ترکیب احتمالی پرسپولیس در مقابل سپاهان

تیم پرسپولیس در شرایطی به مصاف سپاهان می‌رود که یحیی کار سختی برای انتخاب ۱۱ بازیکن اصلی اش دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سرخپوشان پایتخت در یکی از حساس‌ترین بازی‌های فصل، امروز میهمان سپاهان خواهند بود و این در حالی است که ۴ بازیکن این تیم به تازگی از بند مصدومیت رها شده و در اختیار کادرفنی قرار گرفته‌اند.

* خط دروازه؛ لک در مقابل بهترین خط حمله لیگ
لک که در مرحله گروهی لیگ قهرمانان تنها یک بار دروازه‌اش را بسته نگه داشت، در نیم فصل اول توانست مقابل سپاهان کلین شیت کند و باید دید حالا بار دیگر موفق به محافظت از دروازه‌اش خواهد شد یا خیر؟ سپاهان احتمالا کی‌روش استنلی را در نوک حمله خواهد داشت و حامد لک باید مقابل آقای گل پیشین لیگ برتر و بهترین خط حمله کنونی لیگ، قرار بگیرد.

* خط دفاعی؛ اعتماد به ترکیب آسیایی
باوجود بازگشت سعید آقایی اما دوری او از تمرینات گروهی احتمالا منجر به نیمکت‌نشینی اش خواهد شد. وحید امیری و سیامک نعمتی دو وینگر تیم پرسپولیس نمایش درخشانی را در آسیا ارائه کردند و همچنان مورد اعتماد یحیی گل‌محمدی هستند. در دفاع مرکزی نیز با بازگشت سیدجلال حسینی، زوج او و کنعانی‌زادگان در اولویت قرار دارند.

* خط میانی؛ یک نیمکت نشینی غافلگیر کننده!
باتوجه به انتخاب سیستم چهار-چهار-دو، حداقل ۲ هافبک طراز اول پرسپولیس باید روی نیمکت بنشینند. میلاد سرلک که در لیگ قهرمانان فرصت کمتری برای بازی داشت، امروز از ابتدا در زمین خواهد بود و احتمالا کمال کامیابی‌نیا را در کنار خود خواهد دید. مهدی ترابی مهره ثابت چهار ضلعی هجومی پرسپولیس است و احمد نوراللهی و امید عالیشاه نیز در زمین خواهند بود.

* خط حمله؛ یحیی با ترکیب هجومی در اصفهان
از تمرین چند روز اخیر پرسپولیس اینطور دریافت می‌شد که یک مهاجم به همراه یک هافبک در خط حمله حضور خواهند داشت. شهریار مغانلو در لیگ قهرمانان آسیا ۴ گل به ثمر رساند و عیسی آل کثیر نیز دو گل زد اما امروز این دو در کنار هم قرار نخواهند گرفت. در واقع یحیی باید تصمیم بگیرد از بین ترابی، عالیشاه یا یک گزینه غافل‌گیرکننده، چه کسی را در کنار مهاجمش قرار می‌دهد.

* نیمکت ذخیره‌ها؛ کلکسیون ستاره‌ها
اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، پرسپولیس روی نیمکت بوژیدار رادوشوویچ، فرشاد فرجی، مهدی شیری، محمد شریفی، احمد نوراللهی امید عالیشاه، مهدی مهدیخانی و مهدی عبدی را در اختیار دارد.

ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل سپاهان:
حامد لک
سیدجلال حسینی
کمال کامیابی‌نیا
وحید امیری
سیامک نعمتی
محمدحسین کنعانی‌زادگان
میلاد سرلک
احمد نوراللهی
امید عالیشاه
شهریار مغانلو
مهدی ترابی

تگ ها


پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس سپاهان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال