ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل سپاهان/ در جست‌وجوی جانشین شجاع

پرسپولیس در غیاب شجاع خلیل‌زاده مقابل سپاهان به میدان خواهد رفت....

پرسپولیس در شرایطی فردا میزبان سپاهان خواهد بود که شجاع خلیل‌زاده را به دلیل محرومیت در اختیار نخواهد داشت.
به گزارش خبرنگار مدال، پرسپولیس فردا در دیداری از هفته بیست و هفتم لیگ برتر میزبان سپاهان خواهد بود. سرخ‌ها پس از شکست تلخ مقابل الاهلی در لیگ قهرمانان آسیا که شرایط را برای صعود این تیم به مرحله حذفی دشوار کرده در تلاش هستند تا با برتری مقابل سپاهان فاصله 5 امتیازی خود در صدر جدول لیگ برتر را حفظ کنند و بدین ترتیب با خیالی آسوده مقابل تراکتورسازی در بازی هفته آینده خود به میدان بروند.
قابل پیش‌بینی است که علیرضا بیرانوند در این دیدار درون دروازه پرسپولیس قرار بگیرد. در خط دفاعی 4 نفره پرسپولیس، حضور سیدجلال حسینی، مهدی شیری و محمد نادری قطعی است و در غیاب شجاع خلیل‌زاده، محسن ربیع‌خواه گزینه اول حضور در ترکیب اصلی خواهد بود. با وجود این که ربیع‌خواه سابقه بالایی در بازی در سمت چپ خط دفاعی دارد اما تصاویر منتشره از تمرین پرسپولیس نشان می‌دهد که برانکو این هافبک تدافعی را در پست دفاع میانی بازی خواهد داد تا محمد نادری در سمت چپ دفاعی پرسپولیس یار مستقیم مهرداد محمدی باشد.
در خط میانی، مطابق انتظار کمال کامیابی‌نیا در راس تدافعی بازی خواهد کرد و جلوتر از وی مهدی ترابی و احمد نوراللهی گزینه‌های اصلی برانکو خواهند بود. به رغم فشردگی تقویم بازی‌ها، بعید است برانکو در بازی با سپاهان به ترابی و نوراللهی که از بازیکنان کلیدی پرسپولیس در خط میانی هستند استراحت بدهد و خروج این دو بازیکن از ترکیب پرسپولیس در اواسط نیمه دوم بازی با الاهلی احتمال حضور این دو در ترکیب اصلی بازی با سپاهان را افزایش داده است. در راس تهاجمی همچنان بشار رسن گزینه اول برانکو خواهد بود و به نظر می‌رسد سروش رفیعی باز هم در یک سوم پایانی بازی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
در خط حمله حضور علی علیپور قطعی است و مهاجم 13 گله پرسپولیس در تلاش خواهد بود تا در دیداری که کیروش استنلی 14 گله در سوی دیگرش قرار دارد باز هم به صدر جدول گلزنان لیگ برتر بازگردد. زوج علیپور در این دیدار دیگر ابهام ترکیب پرسپولیس است چرا که ماریو بودیمیر به دلیل مصدومیت در ایران حضور ندارد و سیامک نعمتی نیز در آخرین جلسه تمرینی سرخ‌ها با مصدومیت مواجه شده است. در چنین شرایطی شانس امید عالیشاه برای قرارگرفتن در ترکیب اصلی پرسپولیس بیشتر از سایر گزینه‌ها خواهد بود هر چند در صورتی که مصدومیت نعمتی برطرف شود این بازیکن در جمع 11 بازیکن اصلی قرار خواهد گرفت.
پرسپولیس برای این دیدار به جز حسین ماهینی و محمد انصاری که به دلیل مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی شرایط حضور در بازی‌های رسمی را ندارد ماریو بودیمیر را به دلیل مصدومیت و شجاع خلیل‌زاده را به دلیل محرومیت در اختیار نخواهد داشت و سعید حسین‌پور هافبک جوان سرخ‌ها نیز با با صلاحدید برانکو در لیست بازی با سپاهان قرار نگرفته است.
گفتنی است پرسپولیس فردا از ساعت 20:15 در ورزشگاه آزادی تهران میزبان سپاهان خواهد بود.

تگ ها


پرسپولیس سپاهان لیگ برتر فوتبال ایران پرسپولیس سپاهان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال