ترکیب احتمالی ژاپن/ 9 لژیونر و تمایل به استفاده از عرض زمین

تیم ملی ژاپن در شرایطی فردا به مصاف تیم ملی ایران خواهد رفت که حدس زدن ترکیب اصلی این تیم با توجه به روند بازی‌های ژاپن در جام ملت‌ها کار چندان دشواری نخواهد بود....

تیم ملی ژاپن در شرایطی فردا به مصاف تیم ملی ایران خواهد رفت که حدس زدن ترکیب اصلی این تیم با توجه به روند بازی‌های ژاپن در جام ملت‌ها کار چندان دشواری نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار مدال، در نخستین بازی مرحله نیمه نهایی، فردا ژاپن به مصاف تیم ملی ایران خواهد رفت. ژاپن در سه بازی مرحله گروهی خود با آرایش 4-2-3-1 بازی‌های خود را آغاز کرد اما این تیم در دو بازی اخیر خود در مرحله یک هشتم و یک چهارم نهایی با آرایش 4-4-2 خطی بازی را آغار کرده و قابل پیش‌بینی است که در بازی با ایران نیز از همین آرایش بهره ببرد.
در چنین شرایطی، ژاپن علاقه‌مند به استفاده از تمام عرض زمین خواهد بود و چشم به ارسال‌ها خواهد داشت. ژاپن طی ماه‌های اخیر از فوتبال مالکانه و پاس‌های متعدد دور شده و در 5 بازی اخیر تنها مقابل رقبایی چون عمان، ترکمنستان و ویتنام مالیت بیشتری داشته و در بازی با عربستان درصد مالکیت در حدود 24 به ثبت رسانده است!
درون دروازه، موریاسو از شوئیچی گوندای 30 ساله استفاده خواهد کرد و در خط دفاعی، زوج مایا یوشیدا و تاکه‌هیرو تومیاسو بازی خواهند کرد. در سمت راست خط دفاع، هیروکی ساکای مدافع 29 ساله و عضو فعلی مارسی فرانسه در ترکیب اصلی خواهد بود و در سمت چپ یوتو ناگاموتوی نامدار بازی خواهد کرد.
در خط میانی، واتارو اندو و گاگو شیباساکی در نقش هافبک دفاعی حضور خواهند یافت. هر دو بازیکن قوای جنگندگی بالایی دارند و در میانه میدان به طور معمول در طول یکدیگر حضور دارند. در سمت راست خط هافبک، ریتسو دوان و در سمت چپ گنکی هاراگوچی گزینه اول حضور در ترکیب اصلی خواهند بود و در خط حمله، زوج تاکومی مینامینو و کویا کیاتاگاوا برای حضور در ترکیب اصلی در اولویت هستند.
اگر دروازه‌بان و دو مدافع میانی ژاپن را کنار بگذاریم، 8 بازیکن دیگر این تیم میانگین قدی 176 سانتی‌متری خواهند داشت و این در حالی است که در ترکیب احتمالی ایران احتمالا تنها دو بازیکن با قامتی زیر 180 سانتی‌متر حضور خواهند داشت که این موضوع امتیاز ویژه‌ای برای شاگردان کارلوس کی‌روش خواهد بود.
ژاپن در ترکیب اصلی خود به احتمال فراوان 9 لژیونر خواهد داشت و میانگین سنی ترکیب اصلی این تیم با نفرات مذکور 26 سال و سه ماه خواهد بود.