ترکیب استقلال برابر پیکان با چند تغییر مهم

فرهاد مجیدی برای دیدار امروز مقابل پیکان، تصمیم گرفته است تا ضمن نیمکت نشینی رودی ژستد، از علیرضا رضایی، ابوالفضل جلالی و آرمان رمضانی استفاده کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پس از اینکه دیدار استقلال و پیکان به دلیل ابتلای تعداد زیادی از بازیکنان آبی های پایتخت لغو شد، سازمان لیگ امروز را به عنوان تاریخ جدید برگزاری این مسابقه حساس تعیین کرد و اکنون دو تیم در دیداری از مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام حذفی به مصاف هم خواهند رفت.

استقلالی ها که سال گذشته نیز در رقابت های جام حذفی موفق به حذف خودروسازان شدند، امسال نیز امیدوارند که بتوانند با پیروزی برابر پیکان، راهی مرحله یک چهارم نهایی این پیکارها شوند. برخلاف مرحله قبل و دیدار برابر نود ارومیه، مجیدی امروز با دست پر و در اختیار داشتن تمامی بازیکنانش به مصاف حریف می رود.

* بازگشت رضایی به ترکیب اصلی
علیرضا رضایی سنگربان جوان استقلال امروز این فرصت را دارد تا با درخشش برابر تیم سابقش، توانایی های خود را به نمایش بگذارد. این دروازه بان جوان که در سه دیدار متوالی لیگ برتر مقابل نساجی، گل گهر و صنعت نفت به میدان رفته، در دیدار مرحله قبل مقابل نود ارومیه نیز در دروازه تیمش قرار گرفت و امروز نیز در رقابت های جام حذفی، به انتخاب نخست فرهاد مجیدی تبدیل شده است.

* حضور یزدانی پس از حرکت جنجالی
سیاوش یزدانی که در دیدار چند روز پیش مقابل هوادار با حرکتی عجیب کارت زرد دوم را از داور مسابقه دریافت کرد و از زمین مسابقه اخراج شد، امروز یک بار دیگر در ترکیب اصلی تیمش به میدان خواهد رفت. این بازیکن که به سوژه مجادله لفظی میان فرهاد مجیدی و دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی تبدیل شده بود، حالا برای اثبات شایستگی های خود و مهر تأییدی بر صحبت های سرمربی استقلال، با انگیزه بالایی به میدان می رود.

حسین مرادمند زوج یزدانی در این فصل از رقابت های لیگ برتر، دیگر بازیکنی است که همچون همیشه برای تیمش به میدان می رود. محمد دانشگر نیز که فصل بدون حاشیه ای را پشت سر گذاشته، سومین بازیکن خط دفاعی استقلال است. او در دیدارهای گذشته برابر پیکان خوب عمل کرده و موفق به گلزنی شده است و امیدوار به تکرار این اتفاق در دیدار امروز است.

* خط هافبک تکراری برابر پیکان
مهدی مهدی پور و زبیر نیک نفس همچنان دو انتخاب فرهاد مجیدی برای خط میانی به شمار می روند. مهدی پور که در این فصل عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشته و حتی در دیدار هفته قبل برابر هوادار پاس گل پیروزی بخش تیمش را به ارسلان مطهری داد. نیک نفس نیز که در ابتدای فصل جایی در ترکیب ثابت تیمش نداشت، رفته رفته خودش را به کادرفنی استقلال ثابت کرد و اکنون یکی از ستون های تیم به شمار می رود.

* وریا در ترکیب، حردانی خارج از لیست
با پیوستن صالح حردانی به استقلال، یکی از چالش های شیرین پیش روی مجیدی، انتخاب از میان این بازیکن جوان و یا وریا غفوری است. با توجه به اینکه حردانی تنها در دو نوبت از تمرینات تیمش حضور داشته، مجیدی قصد ریسک در استفاده از او را نداشت و وریا را در سمت راست به کار می گیرد ضمن اینکه حردانی کلا در لیست تیم برای بازی امروز حضور ندارد. در سمت چپ نیز مجیدی تصمیم گرفته است تا ابوالفضل جلالی را جانشین جعفر سلمانی کند.

* بازگشت یامگا به ترکیب اصلی
کوین یامگا که به دلیل محرومیت در بازی با هوادار غایب بود، امروز یک بار دیگر از ابتدا برای تیمش به میدان می رود. بازیکن فرانسوی آبی ها یکی از امیدهای گلزنی تیمش محسوب می شود و کادرفنی روی او حساب ویژه ای باز کرده است.

امیرحسین حسین زاده نیز که در دیدار با هوادار با حرکت ناخواسته اش حسابی جنجالی شده بود، امروز نیز به عنوان یکی از عناصر تهاجمی استقلال بازی خواهد کرد.

* اعتماد دوباره به رمضانی، ژستد روی نیمکت
با وجود گلزنی ارسلان مطهری و رودی ژستد در بازی با هوادار، اما باز هم فرهاد مجیدی ترجیح می دهد که در رقابت های جام حذفی از آرمان رمضانی در ترکیب اصلی تیمش استفاده کند. دو بازیکنی که مقابل تیم رضا عنایتی موفق به گلزنی شدند، حالا باید کار را از روی نیمکت آغاز می کنند.

ترکیب احتمالی استقلال برابر پیکان:
علیرضا رضایی – سیاوش یزدانی – حسین مرادمند – محمد دانشگر – مهدی مهدی پور – زبیر نیک نفس – وریا غفوری – ابوالفضل جلالی – کوین یامگا – امیرحسین حسین زاده – آرمان رمضانی

تگ ها


استقلال تهران فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال