ترکیب احتمالی استقلال برای دربی 90

استراماچونی که در چند بازی ابتدایی تیمش تغییراتی را در ترکیب ایجاد کرده بود، قرار است در بازی با پرسپولیس نیز به این تغییرات ادامه دهد....

استراماچونی که در چند بازی ابتدایی تیمش تغییراتی را در ترکیب ایجاد کرده بود، قرار است در بازی با پرسپولیس نیز به این تغییرات ادامه دهد.

به گزارش مدال، آبی پوشان تهران پس از یک شکست و دو تساوی در هفته‌های اول تا سوم، از هفته چهارم لیگ برتر میزبان سرخ پوشان تهران هستند. آندره استراماچونی در حالی تیمش را برای این بازی آماده می‌کند که سه بازیکنش را به دلیل محرومیت و مصدومیت در اختیار نخواهد داشت.

آبی پوشان در حالی برای این بازی آماده می‌شوند که هنوز وضعیت فرشید اسماعیلی مشخص نیست، اما به احتمال زیاد وی به دلیل محرومیت تیمش را همراهی نخواهد کرد. همچنین شیخ دیاباته و فرشید باقری هم به دلیل مصدومیت این بازی را از دست داده‌اند.

در این بازی مثل سه دیدار گذشته سید حسین حسینی سنگربان آبی پوشان خواهد بود و خط دفاعی استقلال هم از ۴ بازیکن شکل می‌گیرد. وریا غفوری مدافع راست و کاپیتان آبی پوشان در این پست حضور دارد و زوج خط دفاعی آبی پوشان هم به احتمال قریب به یقین از سیاوش یزدانی و محمد دانشگر شکل خواهد گرفت.

استراماچونی برای دفاع چپ دو گزینه دارد. میلیچ و زکی‌پور نفراتی هستند که قابلیت حضور در این پست را دارند. اما در این بین احتمال این که میلیچ  انتخاب سرمربی آبی‌ها باشد بیشتر است.

علی کریمی می‌تواند انتخاب اول استقلالی‌ها در خط میانی باشد و باتوجه مصدومیت فرشید باقری و آمادگی نسبی روزبه چشمی، این هافبک باتجربه آبیها می‌تواند شگفتانه آنها در این بازی باشد تا کمربند میانی آبی پوشان شکل گیرد.

هرچند استراماچونی انتخاب‌های دیگری مثل ریگی و چشمی را هم برای این پست دارد، اما بعید است زوجی به جز کریمی- رضاوند در این منطقه از زمین شکل بگیرد.

آبیها برای سمت راست خط میانی محسن کریمی را در نظر گرفته اند و مهدی قائدی نیز گزینه استراماچونی برای وینگر چپ خواهد بود.از این رو شجاعیان به عنوان یک گزینه نکنیکی و با تجربه پشت سر مهاجم استقلال ایفای نقش خواهد کرد تا خط دفاعی پرسپولیس را دچار مشکل کند.

 و علی دشتی یکی را برای این منطقه انتخاب کند. تجربه شجاعیان برای دربی بیشتر است و سرعت علی دشتی برای وینگر بهتر است. اگر دشتی انتخاب استراماچونی برای این پست باشد، ممکن است شجاعیان وینگر آبی‌ها در جناح چپ زمین باشد.

شاید گمانه زنی برای خط حمله استقلالی‌ها کار سختی نباشد چرا که آنها گزینه‌های زیادی برای منطقه ندارند. از این رو مرتضی تبریزی که در غیاب دیاباته مصدوم تنها بازیکن استقلال در پیشانی خط حمله خواهد بود.

ترکیب احتمالی استقلال

حسینی، یزدانی، دانشگر، غفوری، میلیچ، کریمی، شجاعیان، رضاوند، ریگی، تبریزی، قائدی 

بیشتر بخوانید:

درخواست دوباره استقلال برای رفع محرومیت اسماعیلی

تگ ها


دربی 90 ترکیب استقلال در دربی ترکیب استقلال اعلام ترکیب استقلال ترکیب استقلال مقابل پرسپولیس فوتبال