ترکیب استقلال مقابل سایپا زیرورو می‌شود؟

استقلالی‌ها در دوشنبه شب در حالی میزبان سایپا هستند که برای ارنج ترکیب خود کار بسیار دشواری دارند....

به گزارش "ورزش سه" سفر بی‌ثمر به اهواز، تلفات زیادی را برای استقلالی‌ها به ارمغان آورد؛ نتیجه بازی آن‌ها شانس قهرمانی آن‌ها را به حداقل رساند و اتفاقات بازی هم باعث شد تا آبی‌پوشان پایتخت از حضور دو بازیکن و سرمربی خود در بازی بعدی محروم شوند. پیش از سفر به اهواز هم، پارگی رباط صلیبی رضا آذری و مرتضی تبریزی را از استقلال گرفته بود تا کاملا چینش ترکیب استقلال برای بازی بعدی با چند علامت سوال مواجه شود.

کادرفنی‌ای که کامل نمی‌شود!

استقلالی‌ها در لیگ نوزدهم در چند برهه زمانی نیمکت‌شان خالی از مربی شده است؛ حتی تا جایی که در روزهای خداحافظی استراماچونی و دیدار برگشت با ماشین سازی، دکتر ستوده پزشک آبی‌ها با همراهی وریا غفوری کاپیتان تیم ارنج آبی‌ها را انجام می‌دادند. حالا پس از وقفه ایجاد شده و تعطیلات پیش آمده، بازهم دوباره نیمکت استقلال تکمیل نیست چرا که آن‌ها در تعطیلات با میلیچیچ لکیچ دستیار فرهاد مجیدی به توافق نرسیدند و او از جمع آبی‌ها جدا شد و پس از جدایی‌اش، گزینه های مدنظر مجیدی راهی استقلال نشدند تا جای او تا پایان لیگ نوزدهم خالی بماند.

با محرومیت مجیدی، حالا برای دوئل با سایپا عملا استقلال دو مربی فنی دارد؛ مجید نامجو مطلق و صالح مصطفوی. البته وظیفه مصطفوی آنالیزوری است و در مسائل فنی در غیاب فرهاد، نامجو مطلق دستیار اول اوست که قرار است در لبه خط تیم را هدایت کند.

دانشگر به ترکیب بر می‌گردد یا سوپرایزی در راه است؟

اخراج عارف غلامی در برابر فولاد باعث شد تا استقلالی‌ها ۹ نفره شوند و پس از اخراج او هم بود که روی یک حرکت تیمی گل برتری برای سرخ‌پوشان اهوازی به ثمر رسید؛ حالا در آستانه بازی با سایپا، یکی از دغدغه های کادرفنی برای تکمیل آرایش سه دفاعه تیمش، جانشین عارف غلامی است.

با توجه به ارنج ارائه شده از سوی فرهاد در دوئل با فولاد، حضور روزبه چشمی و سیاوش یزدانی در دفاع قطعی به نظر می‌رسد و فرهاد باید از میان محمد دانشگر، شاهین طاهرخانی، عظیم گوگ و سینا خادم پور یک نفر را جایگزین غلامی کند؛ بدون شک در میان این اسامی، دانشگر شناخته شده است اما او در دیدار با فولاد نتوانست نمایش خوبی را داشته باشد و همین مسئله باعث شده تا ابهام برای انتخاب جانشین غلامی پیش آید و احتمال حضور بازیکنان جوان در این پست، قوت بگیرد.

زوج باقری - ریگی؛ کمربند میانه میدان

سرمربی جوان آبی‌ها برای پر کردن خلأ غیبت علی کریمی در دیدار با سایپا، دو راهکار را مقابل خود دارد؛ یک این‌که از فرشید باقری در ارنج خود بهره ببرد و دوم سینا خادم پور جوان را که یک بازیکن با قابلیت بازی در چند پست به حساب می‌آید را به میدان بفرستد.

اما با توجه به اهمیت بازی و تجربه باقری، احتمال قوی مجیدی از هافبک کرمانی خود در دوئل با ابراهیم صادقی سود خواهد برد.

باشوی تنها؛ تزریق بنزین سبز به خط آتش

در لیگ نوزدهم مهدی قائدی نمایش فوق العاده‌ای داشت و این موفقیت او، به جز تلاش درخشان‌اش مرهون زوج‌سازی موفق‌اش در خط آتش استقلال بود؛ شیخ دیاباته و ارسلان مطهری، به نوبت هر کدام چند هفته‌ای را در کنار باشوی کوچک آبی‌ها باز کردند اما برای مصاف با سایپا، شیخ راهی فرانسه شده و مطهری هم به دلیل مصدومیت نمی‌تواند به میدان برود.

ذکریا مرادی، علی دشتی و محمد بلبلی گزینه‌های فرهاد برای زوج سازی با قائدی هستند؛ درخشش مرادی و اعتقاد ویژه مجیدی به او، شانس این مهاجم جوان آکادمی استقلال را برای رویارویی به سایپا بیش از رقبایش کرده است. زوج قائدی و مرادی که هر دو هم تنها ۲۱ سال سن دارند، می‌تواند یکی از جوان‌ترین خط حمله‌های استقلال در طول ادوار لیگ برتر را رقم بزند.

زوج سازی که ثمره مصدومیت‌ها و محدودیت‌های پیش آمده برای سرمربی جوان آبی‌هاست اما درخشش آن‌ها برابر سایپا، می‌تواند احتمالات و رقابت در خط آتش آبی‌ها را به اوج خود برساند.

تگ ها


استقلال تهران سایپا