ترکیب مشابه ازبک ها مقابل ایران و اروگوئه

تیم ملی فوتبال ازبکستان شب گذشته با 3 گل مقابل تیم ملی اروگوئه شکست خورد ......

تیم ملی فوتبال ازبکستان شب گذشته با 3 گل مقابل تیم ملی اروگوئه شکست خورد.

در حالی که فقط یک هفته تا آغاز رقابت های جام جهانی 2018 باقی مانده، تیم های حاضر در این تورنمنت آخرین بازی های تدارکاتی خود را برای آماده شدن جهت حضور در این مسابقات انجام می دهند.

در بین تیم هایی که به جام جهانی صعود نکرده اند، یکی از خوش اقبال ترین تیم ها ازبکستان است. این تیم به واسطه حضور آسیایی ها در جام جهانی مورد استقبال حریفان آنها برای بازی تدارکاتی قرار گرفته است و تیم های مختلفی برای شبیه سازی حریفان آسیایی خود به سراغ ازبکستان رفته اند.

آخرین بازی دوستانه ازبک ها شب گذشته در مقابل تیم قدرتمند اروگوئه در مونته ویدئو برگزار شد. شاگردان اسکار تابارس که در جام جهانی باید به مصاف عربستان بروند، در آخرین گام تدارکاتی خود قبل از سفر به روسیه، ازبکستان را برای بازی انتخاب کردند.

اما نکته مهم در خصوص ترکیب تیم ازبکستان در بازی دیشب، این بود که آنها با تیمی جوان به مصاف حریف قدتمند خود رفتند. در این بازی که با 3 گل به سود میزبان خاتمه یافت، ساموئل بابایان نفراتی را استفاده کرد که تقریبا مشابه ترکیب آنها در بازی مقابل ایران بود. این بدان معناست که ازبک ها به طور جدی آماده تغییر نسل فوتبال خود تا قبل از جام ملت های آسیا هستند و به خصوص پس از اینکه تیم امیدشان در رقابت های زیر 23 سال آسیا به مقام قهرمانی رسید، بهترین فرصت برای جوان کردن ترکیب تیم بزرگسال آنها فراهم شد.

حالا ازبکستان با نفرات جوان و آینده دار خود با تیم های مطرح دنیا بازی می کند و به بهترین شکل آنها را در سنین پایین، به بازیکنانی باتجربه تبدیل می کند. ضمن اینکه حالا مشخص می شود انتقادات در خصوص اینکه ایران با تیم دوم ازبکستان بازی دوستانه انجام داده هم چندان درست نبوده و این در واقع تیم اصلی ازبکستان است که با سر و شکلی تازه به دنبال کسب تجربه است.

تگ ها


جام جهانی 2018 ازبکستان فوتبال