ترکیه به دنبال میزبانی یورو ۲۰۲۴

کشور ترکیه برای میزبانی مسابقات جام ملت های اروپا ۲۰۲۴ درخواست میزبانی می دهد ......

کشور ترکیه برای میزبانی مسابقات جام ملت های اروپا ۲۰۲۴ درخواست میزبانی می دهد.
 
به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری تسنیم، ییلدیریم دمیرورن، رئیس فدراسیون فوتبال ترکیه اعلام کرد، این کشور درخواست میزبانی خود برای مسابقات جام ملت های اروپا 2024 موسوم به یورو را به اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) خواهد داد.
دمیرورن خبر داد این فدراسیون درخواست خود را در تاریخ 2 مارس 2017 (12 اسفند) به یوفا ارسال خواهد کرد. این چهارمین تلاش ترکیه برای کسب امتیاز میزبانی مسابقات جام ملت های اروپاست.
رئیس فدراسیون فوتبال ترکیه گفت: ترکیه تنها کشور در اروپا و جهان است که در چند سال اخیر روی 32 ورزشگاه خود سرمایه گذاری کرده است. ما بر این باوریم که فدراسیون فوتبال ترکیه و مردم ترکیه سزاوار پیروزی در کسب میزبانی یورو 2024 هستند.
ترکیه پیش از این درخواست میزبانی مسابقات مرحله پایانی جام ملت های 2020 را به اتحادیه فوتبال اروپا داده بود که مورد موافقت یوفا قرار نگرفت.
مسابقات یورو 2020 هم که شانزدهمین دوره این مسابقات و شصت سالگی این رقابت ها خواهد بود به میزبانی 13 کشور برگزار خواهد شد که عبارتند از آذربایجان، بلژیک، دانمارک، انگلیس، آلمان، مجارستان، ایرلند، ایتالیا، هلند، رومانی، روسیه، اسکاتلند و اسپانیا.

تگ ها


فوتبال