ترین های یورو ۲۰۲۰ در قرق ایتالیایی ها (عکس)

یورو ۲۰۲۰ با قهرمانی تیم ملی ایتالیا به پایان رسید؛ در این تورنمنت ستاره های زیادی درخشیدند و فوتبال خود را به رخ کشیدند....

به گزارش "ورزش سه"، سرانجام بعد از یک ماه رقابت نفس گیر و هیجان انگیز، رقابت های یورو ۲۰۲۰ با تعیین تیم قهرمان به پایان رسید. تیم ملی ایتالیا در دیدار پایانی موفق شد تیم ملی انگلستان را شکست داده و فاتح مسابقات شود؛ شاگردان مانچینی بعد از این که در ۱۲۰ دقیقه به تساوی رسیدند، در ضربات پنالتی موفق به شکست دادن سه شیرها شدند.

در پایان یورو ۲۰۲۰ نگاهی داریم به ترین های این دوره:

بیشترین کلین شیت:


جورن پیکفورد/ انگلستان – ۵ کلین شیت: حضور جوردن پیکفورد در ترکیب تیم ملی انگلستان، اتفاقی را رقم زد که فوتبالدوستان این کشور دهه ها در انتظار آن بودند؛ حضور یک دروازه بان ششدانگ که در بیش از نصف بازی های یورو (۵ تا از ۸ بازی) دروازه اش را بسته نگه داشت، عامل مهمی در فینالیست شدن این تیم بود.

بیشترین سیو:


یان زومر/ سوئیس – ۲۱ سیو: سنگربان با تجربه تیم ملی سوئیس در این دوره یک ستاره واقعی بود. اوج کار او در بازی مرحله یک هشتم نهایی مقابل فرانسه بود که با سیوهای نجات بخش خود در جریان بازی و ضربات پنالتی، پیروزی مقابل قهرمان جهان را با تیمش رقم زد. او با ۲۱ سیو بالاتر از تمامی دورازه بانان یورو قرار دارد.

بیشترین دفع توپ:


جورجینیو/ ایتالیا – ۲۵ دفع توپ: حضور یک بازیکن برزیلی در تیم ملی ایتالیا، سوژه جالبی برای رسانه ها بود؛ بازیکنی که تبدیل به مهره ای ثابت در تیم مانچینی شده و نقش غیرقابل کتمانی در قهرمانی تیمش داشت؛ او علاوه بر اینکه پنالتی صعود به فینال را زد، در خط دفاعی هم بسیار عالی بود و با ۲۵ دفع توپ، بالاتر از همه قرار گرفت.

بیشترین تکل:


جیووانی دی لورنزو/ ایتالیا – ۱۹ تکل: خط دفاعی تیم ملی ایتالیا، یک بار دیگر اقتدار و انسجام خود را به رخ فوتبال اروپا کشید. جیووانی دی لورنزو یکی از نفرات این بخش تیم ایتالیا بود که در کنار بونوچی و کیه لینی، تورنمنت موفقی را پشت سر گذاشت؛ او با ۱۹ تکل، از همه بازیکنان یورو ۲۰۲۰ بیشتر تکل زد.

بیشترین پاس:


آیمریک لاپورته/ اسپانیا – ۶۹۰ پاس: با ترجیح اسپانیا به فرانسه، آیمریک لاپورته در یورو ۲۰۲۰ پیراهن لاروخا را به تن کرد. او تورنمنت بسیار موفقی به عنوان یک بازیکن آینده دار، پشت سر گذاشت و با ۶۹۰ پاس، بیشترین تعداد پاس در بین تمامی بازیکنان یورو را به خود ثبت کرد.

بیشترین دریبل:


رحیم استرلینگ/ انگلیس – ۲۰ دریبل: اظهار نظر جالب رحیم استرلینگ در اوایل یورو که ورزشگاه ومبلی را به حیاط پشت خانه شان تشبیه کرده بود، یک اظهار نظر کاملا درست بود چرا که این بازیکن بهترین تورنمنت خود را پشت سر گذاشت و یکی از ارکان اصلی فینالیست شدن انگلیس او بود. رحیم با ۲۰ دریبل، بیشترین تعداد دریبل را در این دوره انجام داد.

بیشترین پاس کلیدی:


مارکو وراتی/ ایتالیا – ۱۴ پاس کلیدی: ایتالیا یکی از پر ستاره ترین نسل های چند دهه اخیر خود را به یورو ۲۰۲۰ آورد و قهرمان هم شد. یکی از این ستاره ها که در اوج پختگی قرار دارد، مارکو وراتی است؛ بازیکنی که درمیانه میان میدان، یکی از بهترین های تیمش بود و با ۱۴ پاس کلیدی، رتبه نخست را در این زمینه به خود اختصاص داد.

بیشترین شوت در چارچوب:


پاتریک شیک/ چک – ۹ شوت در چارچوب: مهاجم تیم ملی جمهوری چک با تعداد گل برابر با رونالدو، یوروی بسیار خوبی را پشت سر گذاشت. گر چه با توجه به تعداد دقایق کمتر بازی، عنوان آقای گلی به رونالدو رسید اما پاتریک شیک هم با ۹ شوت در چارچوب، دقیق ترین مهاجم یورو ۲۰۲۰ شناخته شد.

بیشترین پاس گل:


استیون زوبر/ سوئیس – ۴ پاس گل: هر چند سوئیس تیم پر ستاره ای در یورو نبود اما چهره هایی چون استیون زوبر با بهره گیری از تجربه چندین سال بازی در فوتبال آلمان، توانستند تیم ملی کشورشان را تا یک چهارم نهایی بالا ببرند. زوبر در این مسابقات ۴ پاس گل داد تا بهترین پاسو یورو انتخاب شود.

بیشترین گل زده:


کریستیانو رونالدو/ پرتغال – ۵ گل: فوق ستاره تیم ملی پرتغال، پایان غیر قابل انتظاری در یورو تجربه کرد. او در ۴ بازی ۵ گل زد تا آمادگی بالای خود را به رخ بکشد؛ حذف پرتغال در مرحله یک هشتم نهایی اما اجازه بیشتر شدن این گل ها را نداد. با این حال رونالدو در پایان مسابقات با همین تعداد به عنوان آقای گل یورو شناخته شد.

تگ ها


یورو ۲۰۲۰