تساوی دورتموند و شالکه در لانه زنبورها

دورتموند و شالکه در دیداری سرد و بی روح که هیچ کدام از طرفین موفق به خلق موقعیت های گل نشدند،به تساوی بدون گل رضایت دادند ......

دورتموند و شالکه در دیداری سرد و بی روح که هیچ کدام از طرفین موفق به خلق موقعیت های گل نشدند، به تساوی بدون گل رضایت دادند.

 

به گزارش مدال به نقل از ورزش سه، بازی در شرایطی آغاز شد که دورتموند برای جانماندن از قافله مدعیان و شالکه برای بهبود شرایط نه چندان خوب خود به 3 امتیاز این دیدار نیاز مبرمی داشتند.

در دقایق ابتدایی بازی، دو تیم به ارزیابی و محک زدن یکدیگر شغول بودند و اتفاق خاصی روی دروازه دو تیم رخ نداد. در اواسط نیمه اول، گوتزه در موقعیت خوبی قرار گرفت اما دفاع مستحکم شالکه اجازه خلق موقعیت جدی را نداد.

در ادامه نیز هیچ موقعیت خاصی در نیمه اول شکل نگرفت تا دو تیم بدون گل مساوی به رختکن روند. نکته جالب نیمه اول عدم ایجاد خلق موقعیت روی دروازه طرفین بود به شکلی که  شالکه تنها 1 شوت در چارچوب داشت و دورتموند بدون حتی یک ضربه به سمت دروازه شالکه، راهی رختکن شد.

اما در نیمه دوم، روند بازی تغییر کرد و دو تیم حملاتی را روی دروازه هم ترتیب دادند. در دقیقه 48، عثمان دمبله پدیده دورتموند در محوطه جریمه متوقف شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت. چند لحظه بعد، همکاری بن طالب و کولاشیناچ برای شالکه ایجاد موقعیت کرد که بورکی مانع گلزنی شد.

در نیمه دوم، زنبورها به مراتب نمایش بهتری از 45 دقیقه اول ارائه کرده اند اما هنوز در خلق موقعیت های خطرناک ناتوان هستند. در دقیقه 74، همکاری اوبامیانگ و دمبله، موقعیت خوبی برای دورتموند فراهم کرد اما ضربه اوبامیانگدر نهایت منجر به گل نشد.

3 دقیقه بعد، ماریو گوتزه با یک حرکت انفرادی زیبا در آستانه گلزنی قرار گرفت اما ضربه او  توسط فارمن، سنگربان شالکه مهار شد. در دقیقه 78، کاگاوا با نفوذ زیبا قصد ایجاد موقعیت داشت که در نهایت مدافعان شالکه توپ را دور کردند.

در دقیقه 82، گوتزه موقعیت خوبی را برای اوبامیانگ فراهم کرد اما این مهاجم اهل گابن نتوانست استفاده مناسبی از این موقعیت کند. در نهایت دو تیم نتوانستند موقعیت چندان مهمی روی دروازه هم ایجاد کنند تا بازی با تساوی بدون گل به پایان برسد.

تگ ها


Bundesliga فوتبال