تست خود شناسی با علی کریمی و فرهاد مجیدی/ شما مربی هستید یا هوادار؟

یک تفاوت بزرگ میان کسی که مربی است و کسی که هوادار است وجود دارد شما در این مقال می توانید با بررسی رفتار کی روش، مجیدی، کریمی، فرشید اسماعیلی ، طارمی، قلعه نویی و ... بفهمید که مربی هستید یا هوادار؟...

به گزارش مدال، احتمال دارد شما هم از آن دست هواداران فوتبال باشید که برای فرشید اسماعیلی و قائدی هورا می کشید، قائدی پا به توپ که می شود احتمال دارد به رقیب لایی بزند، یا با سرعت طوری از کنار وی رد شود که انگار سوار بر هوندا 125 است و حریف پای پیاده.
فرشید اسماعیلی هم همینطور ، او می تواند در یک لحظه از دروازه بان حریف مانکن بسازد یا اینکه شلوغ کند و هیجان بدهد. این دست بازیکنان را نمی توان ندید گرفت در همین استقلال علی کریمی هم هست که شاید کسی زیاد او را نبیند اما علی کریمی پرسپولیس را همه می دیدند که روی یک قاب دستمال پنج نفر را دریبل می زد یا فرهاد مجیدی که انگار باله می رقصید. اتفاقا مردم فوتبال خیابانی را بیشتر دوست دارند از فوتبال مکانیکی . من نویسنده هم همینطور هستم، من کانتونا و مارادونای انقلابی و غیر قابل پیشبینی در جامعه و فوتبال را بیشتر از مسی و رونالدو دوست دارم، زلاتان را بیشتر از مودریچ دوست دارم.
با این حال اگر شما از آن دسته هواداران هستید که امثال قائدی و اسماعیلی را دوست دارید باید بدانید که هیچ مربی فنی و لجوج و موفقی این دست بازیکنان را نمی خواهد. مربیان فنی نظم را بیشتر دوست دارند، به آنها یک کیانوش رحمتی بده او هرگز شاید قائدی را نخواهد. به این مربیان علیپور بده طارمی را رد می کنند برود. آنها محسن مسلمان نمی خواهند، نورالهی را ترجیح می دهند، آنها بازیکنان مصدوم را هم نمی خواهند مثلا شاید جباری در اوج را که نیم فصل مصدوم بود کنار بزنند و به جایش یک بازیکن سالم تر اما ضعیف تر را وسط زمین بگذارند.

بازیکنی که چیپ می زند مسئولیت پذیر نیست
دلیل آنها نظم است و آمار! آمار آنها به تعداد لایی هایی که بازیکن زده ربطی ندارد.
در معیار آنها میزان دوندگی با توپ و بدون توپ، تعداد تکل و کات توپ، ماندگاری در دقایق بیشتر درون زمین و بازی های متعدد، پاس گل، گل، سانتر موفق ، پرس صحیح و... حرف اول را می زند. حتی حرف آخر را هم می زند.
بازیکنی که چیپ می زند، هرج و مرج طلب است، طارمی باشد یا فرشید اسماعیلی فرقی ندارد، توپش گل بشود یا نشود فرقی ندارد، او روی خط مستقیم مد نظر مربی حرکت نمی کند، او مسئولیت پذیر نیست. او اجتماعی نیست.
 
بازیکن هرج و مرج طلب
بازیکنی که نمی تواند 90 دقیقه هیجان خودش را کنترل کند و با خطاهای متعدد اخراج شود و تیمش را در دربی با محرومیت یک بازیکن مواجه کند، ذهن متمرکزی ندارد، کنترل کاملی روی ذهنش ندارد، او هم هرج و مرج طلب و ریسک کننده است. بازیکنی که با خطا کردن ریسک می کند قابل اعتماد نیست نه در دربی قابل اعتماد است نه در باقی بازی ها.
قائدی را ببینید، این بازیکن دو سال است در استقلال است و آمار می گوید او اثر بسیار کمی در موفقیت این تیم داشته است. آمار می گوید قائدی تا این لحظه و امروز به کار استقلال نیامده، او تصادف داشته، اخراج شده، محاکمه شده، غیبت داشته، جواب سرمربی اش را سر بالا داده، مرخصی بی ربط داشته، حتی مصدومیت زیاد داشته اما آنچه نداشته تمرکز بوده، آنچه نداشته پاس گل و گل های زیاد و پی در پی و ماندگار بوده این بازیکن سالی دو سه بار هوادار را به شوق می آورد، اما مربی که سالی دو سه بار با او کار ندارد، مربی بازیکن را برای چیزی حدود 40 بازی لازم دارد. سالم و سلامت و مفید و مسئولیت پذیر.

درگیری های رویانیان و کریمی، فتح الله زاده و جباری ، مجیدی و قلعه نویی ، کریمی و دایی!
احتمالا یادتان هست که امیر قلعه نویی چقدر با فرهاد مجیدی مشکل داشت و چقدر هواداران فرهاد را دوست داشتند.
احتمالا یادتان هست که مردم چقدر علی کریمی را دوست داشتند اما او هرگز نتوانست با پرسپولیس جام بگیرد چون تابع قانون های اردویی نبود و همیشه با یک نفر درگیر بود و بعد هم رویانیان با لقبی عجیب ( ام الفساد ) او را از پرسپولیس کنار زد.

*محمد سررشته داری

اخبار مرتبط:

تکرار اتفاقات استقلال و پرسپولیس درتیم امید/مجیدی وکریمی بچه های طلاق!

 

تگ ها


علی کریمی فرهاد مجیدی فوتبال