تسویه حساب در پایان فصل؛ راه حل جدید برای خارجی ها

عزیزی خادم – رییس فدراسیون فوتبال شب گذشته به صراحت در برنامه ی شب های فوتبال اعلام کرد قانون منع حضور خارجی ها در لیگ برتر برداشته شده است...

به گزارش "ورزش سه"، این بدین معنی است که فصل آینده تیم های حاضر در لیگ برتر می توانند مربی و بازیکن خارجی جدید بخدمت بگیرند اما این محدودیت برای تیم های دسته اولی هم چنان پابرجاست. 

اما قانون حضور خارجی ها در لیگ برتر به زودی توسط اعضای هیات رییسه سازمان لیگ تدوین و برای تصویب در اختیار اعضای هیات رییسه قرار خواهد گرفت. قوانین جدید با قوانین گذشته کمی تفاوت خواهد داشت. شنیده می شود ابتدای امر تیمی که بدهی خارجی دارد برای جذب بازیکن خارجی جدید باید بدهی گذشته را تسویه حساب کند و در ادامه مسیر اگر از سوی بازیکن خارجی طرح شکایتی از تیم ایرانی صورت گیرد و فیفا حق را به بازیکن یا مربی خارجی بدهد تیم متخلف برای یک دوره زمانی خاص از جذب بازیکن و مربی خارجی محروم خواهد شد و شاید در نهایت باشگاه ها ملزم شوند در پایان فصل استثناء تسویه حساب بازیکن و مربی خارجی را به سازمان لیگ ارایه دهند. 

نکته مهم دیگر اینکه قوانین حضور خارجی ها در لیگ برتر سخت گیرتر خواهد شد. بازیکن آسیایی حتما باید بازیکن تیم ملی باشد. این نمونه ها به زودی از سوی سازمان لیگ برای فصل آینده به باشگاه ها ابلاغ خواهد شد.

تگ ها


فدراسیون فوتبال شهاب‌الدین عزیزی خادم فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال