تشریح آخرین برنامه های فدراسیون جهانی تکواندو

رئیس فدراسیون جهانی تکواندو در پیامی از برنامه های آتی این نهاد بین المللی و برگزاری مجمع جهانی به صورت ویدئو کنفرانس خبرداد....

به گزارش خرنگار مهر، دکتر «چانگ وون چو» بعد از جلسه آنلاین با اعضای شورای اجرایی WT در گفتگویی اظهار داشت: به دلیل شرایط موجود ناشی از شیوع ویروس کوید -۱۹ امسال قادر به برگزاری مسابقات جهانی تکواندو نوجوانان در صوفیه نخواهیم بود و برای همه ورزشکاران جوانی که بسیار سخت برای این مسابقات تمرین کرده‌اند متأسفیم.

وی افزود: با این حال، اولویت اصلی ما حفظ سلامتی خانواده تکواندو جهانی است و پس از بحث و گفتگو کامل با همه طرف‌های ذیربط، از جمله کارشناسان پزشکی، به این نتیجه رسیدیم که برگزاری این رقابتها چندان ایمن نیست و شک نداریم که صوفیه در سال ۲۰۲۲ یک رویداد خارق العاده برگزار خواهد کرد.

رئیس فدراسیون جهانی به برگزاری مجمع عمومی فدراسیون جهانی هم اشاره کرد و افزود: این قرار بود در صوفیه برگزار شود که پس از لغو این رقابتها، مجمع در همان تاریخ ۶ اکتبر ۲۰۲۰(۱۵ مهرماه ۱۳۹۹) به همراه جلسه شورای اجرایی برای اولین بار در تاریخ به صورت مجازی برگزار می‌شود. تصمیم گیری در خصوص فینال رقابتهای گرنداسلم، که قرار است در اواخر سال جاری میلادی برگزار شود نیز در همین جلسه اتخاذ می‌شود.

دکتر «چو» همچنین اعلام کرد که مراسم افتتاحیه تالار مشاهیر تکواندو جهان تا سال ۲۰۲۱ به تعویق افتاده این برنامه همزمان با مسابقات قهرمانی جهان در «ووشی» چین برگزار می‌شود.

وی از حضور دکتر «اون یون کیم» رئیس فقید فدراسیون جهانی که باعث ورود تکواندو به بازی‌های المپیک شد، «سامارانش» رئیس سابق کمیته بین المللی المپیک که نقش مهمی در ورود تکواندو به بازی‌های المپیک داشت، «دای سون لی» برای کمک فراوان به توسعه و پیشرفت تکواندو، «کوک هیون یونگ» در رده ورزشکاران به دلیل کسب مدال‌های متعدد جهانی که پس از دوران قهرمانی در توسعه تکواندو تلاش کرد، «ژونگ چن» به دلیل کسب دو طلای المپیک و دو طلای جهان در تالار مشاهیر جهان خبر داد.

رئیس فدراسیون جهانی با بیان اینکه پذیرفته شدگان در این تالار توسط کمیته‌ای با حضور مقامات ارشد WT بررسی می‌شوند، اظهار داشت: این نفرات در سه دسته مقامات، ورزشکاران و جایزه کمک به توسعه تکواندو بررسی و انتخاب می‌شوند. این انتخاب نیز براساس معیارهای مختلفی از جمله میزان تأثیر فرد در توسعه تکواندو، دامنه تأثیرگذاری و فداکاری آنها به دیگران و گسترش محبوبیت ورزش انجام می‌شود.

خبر دیگر از شورای اجرایی فدراسیون جهانی اینکه تصویب شد که گواهینامه‌های مربیگری به دست آمده در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ با توجه به لغو مسابقات مختلف از اول ژانویه ۲۰۲۱ به مدت دو سال تمدید اعتبار شد.

تگ ها


تکواندو فدراسیون جهانی تکواندو مسابقات تکواندو