تشریح دلایل عدم دعوت سعید عبدولی به اردوی تیم ملی

اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برای رقابتهای قهرمانی آسیا در حالی از فردا آغاز می‌شود که کادر فنی این بار هم سعید عبدولی را برای حضور در این تمرینات دعوت نکرد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک از فردا در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی آغاز و تا روز ۱۲ دیماه پیگیری می‌شود.

محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی در ابتدا ۳۲ فرنگی کار را به اردو فراخواند، اما کمی بعد نام ۵ کشتی‌گیر دیگر را هم به لیست اردونشینان اضافه کرد تا بتواند بهترین نفرات را از جمع این مدعیان برای فتح آسیا انتخاب کند.

اما نکته جالب توجه در لیست نفرات اردونشین تیم ملی کشتی فرنگی، غیبت سعید عبدولی در جمع مدعیان بود که گویا با صلاحدید محمد بنا به این مرحله از اردو دعوت نشده است.

گفته می‌شود محمد بنا با توجه به آمادگی نامطلوب سعید عبدولی در رقابتهای لیگ، چنین تصمیمی را اتخاذ و در پاسخ به ابهام اهالی کشتی اعلام کرده: «به عنوان سرمربی، شرایط او را در پیکارهای لیگ دیدم که اصلاً شرایط خوبی نبود. طبیعتاً باید در وزن ۸۲ کیلوگرم از کشتی‌گیری استفاده کنم که تا سال‌ها بتواند به تیم ملی کمک کند که این فرایند، همان بحث جوانگرایی است. چراکه معتقدم تیم ملی ملک شخصی هیچ کسی نیست.»

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی معتقد است هر وقت یک کشتی‌گیر، شرایط خوبی دارد به اردوی تیم ملی دعوت می‌شود و طبیعتاً اگر شرایط نداشت، دعوت نمی‌شود. ضمن اینکه در این مقطع تمام تمرکز کادر فنی روی اوزان المپیکی است.

البته محمد بنا علاوه بر بحث عدم آمادگی کافی سعید عبدولی برای حضور در اردوی تیم اعزامی به رقابتهای قهرمانی آسیا صراحتاً به عناوین جهانی او اشاره کرده و بر این باور است که عبدولی با توجه به چندین مدال جهانی، نیازی به حضور در قهرمانی آسیا ندارد. به همین دلیل حضور این فرنگی کار در مسابقات آسیایی با توجه به وضعیت کنونی اش توجیه منطقی نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

کشتی نیاز به تقابل آزادکاران باتجربه‌ و مدعیان جوان دارد

واکنش بنا به نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا

 

 

تگ ها


محمد بنا سعید عبدولی کشتی فرنگی کشتی