تشریح مصوبات آخرین جلسه شورای اجرایی فدراسیون جهانی تکواندو

آخرین جلسه شورای اجرایی فدراسیون جهانی تکواندو در سال ۲۰۲۰ برگزار شد که در آن از تصمیم برگزاری رقابت های گرندپری قبل از بازی های المپیک ۲۰۲۰ خبر دادند....

به گزرش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، آخرین جلسه شورای اجرایی فدراسیون جهانی تکواندو در سال ۲۰۲۰ عصر امروز (سه شنبه - ۴ آذرماه) برگزار شد که در آن از تصمیم برگزاری رقابت‌های گرندپری قبل از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ خبر دادند.

«چانگ وان چو» رئیس فدراسیون جهانی تکواندو در این نشست گفت: با خوش‌بینی به استقبال سال ۲۰۲۱ می‌رویم و آرزو می‌کنم که به گذشته بازنگردیم. باید به سال جدید به عنوان آغاز یک دهه موفقیت‌آمیز دیگر برای تکواندو جهان نگاه کنیم. این شرایط خاص همه گیری ما را با اوضاع تطبیق داده و برای رویارویی با چالش‌ها در آینده سازگار می‌سازد تا زیربنای برنامه‌های آینده را نیز پایه ریزی کنیم.

سال ۲۰۲۱، چهل و هشتمین سالگرد تأسیس فدراسیون جهانی تکواندو است و سال ۲۰۲۳ نیز ما ۵۰ سالگی فدراسیون خود را جشن می‌گیریم. هدف من این است که تا سال ۲۰۲۳ این فدراسیون به عنوان یکی از معتبرترین فدراسیون‌های بین المللی شناخته شود.

سال آینده، فدراسیون جهانی تکواندو استراتژی پایداری خود را برای سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۰ به مجمع عمومی ارائه می‌دهد که این استراتژی ۱۰ ساله اقدامات فدراسیون را برنامه ریزی می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که سهم مثبتی در ارتقا و حمایت از ابتکارات پایدار دارد.

رئیس فدراسیون جهانی تکواندو همچنین بر تعهد جهانی این رشته به همکاری با تمام اتحادیه‌های قاره‌ای و انجمن‌های ملی عضو تاکید کرد.

در این جلسه «کیت مک کانل» مدیر ورزش کمیته بین‌المللی المپیک روند برنامه‌ریزی برای بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ - پاریس را ارائه کرد که ماه دسامبر در این خصوص توسط هیئت اجرایی IOC تصمیم گیری می‌شود. همچنین اعلام کرد پیشنهاد فدراسیون جهانی تکواندو در خصوص برگزاری مسابقات تیمی مشترک (مردان - زنان) در المپیک ۲۰۲۴ در حال بررسی است.

همچنین در این نشست در راستای ارتقا برنامه‌های برابری جنسیتی توسط "سارا استیونسون" عضو شورا در خصوص برگزاری مجمع برابری جنسیتی فدراسیون جهانی تکواندو و رهبری زنان توضیحاتی مطرح شد. این مجمع طی روزهای ۲۷ و ۲۸ نوامبر با همکاری کمیته ملی المپیک عربستان سعودی برگزار می‌شود که نتیجه آن می‌تواند برگزاری مسابقات قهرمانی آزاد زنان برای نخستین بار باشد.

در این جلسه در خصوص اولین دوره مسابقات قهرمانی جهان پومسه آنلاین که با حضور بیش از ۱۵۶۰ ثبت نام شده از ۹۸ کشور در حال برگزاری است، نیز صحبت شد و تاکید گردید این مسابقات به عنوان بخشی از تعهد فدراسیون جهانی تکواندو به منظور کمک به یک جامعه سالم برای تمامی افراد است. فدراسیون جهانی تکواندو با به حداکثر رساندن فرصت‌های ارائه شده به منظور برگزاری مسابقات مجازی رویداهای فصلی را در فوریه برگزار خواهد کرد.

فدراسیون جهانی تکواندو همچنین در حال بررسی چالش بزرگ برگزاری رقابت‌های گرندپری است و در نظر دارد این مسابقات را پیش از بازی‌های المپیک توکیو به میزبانی "تکواندو وان" برگزار کند تا امکان بیشتری برای رقابت ورزشکاران فراهم شود.

تگ ها


تکواندو فدراسیون جهانی تکواندو مسابقات تکواندو