تشکیل پرونده یوفا علیه داوران نژادپرست PSG-باشاک شهیر

طبق اعلام یوفا علیه داوران بازی PSG و باشاک شهیر که برخورد نژادپرستانه‌شان در اخراج دستیار مربی باشاک موجب ترک زمین از سوی بازیکنان هر دو تیم شد، تشکیل پرونده داده است....

به گزارش "ورزش سه"، در دیدار دو تیم PSG و استانبول باشاک شهیر در لیگ قهرمانان اروپا که در آذر ماه برگزار شد، اخراج کمک مربی کامرونی باشاک شهیر که توسط داور چهارم با الفاظی نژادپرستانه خطاب شده بود، باعث شد تا هر دو تیم زمین بازی را به نشانه اعتراض ترک کنند. 

بازی پاری سن ژرمن و باشاک شهیر پس از اینکه داوران قصد اخراج پیر وبو، دستار سرمربی باشاک، را داشتند با جر و بحث کنار زمین متوقف شد و بازیکنان هر دو تیم به نشانه اعتراض به سخنانی که داور در رابطه با کمک مربی سیاهپوست باشاک شهیر بر زبان آورده بود، زمین بازی را ترک کردند. این بازی ۲۴ بعد برگزار شد و هر چهار داور رومانیایی این بازی عوض شدند.

وبو که بازیکن سابق تیم ملی کامرون نیز هست، گفت که داور چهارم، سباستین کولتسکو، او را "آن سیاهه" خطاب کرده و به این ترتیب به او توهین کرده است. بازرس بخش اخلاق و انضباط یوفا نیز تحقیقات گسترده ای در مورد این حادثه انجام داد.

در بیانیه یوفا آمده است: "دادرسی علیه سباستین کنستانتین کولتسکو و  اوکتاوین سوره به دلیل نقض احتمالی ماده ۱۱ آیین‌نامه انضباطی یوفا آغاز شده است."

ماده ۱۱ آیین نامه انضباطی یوفا روی رعایت اصول کلی اخلاقی تاکید دارد و تمرکز آن به خصوص روی مواردی است که در بازی PSG و باشاک شهیر موجب نیمه تمام ماندن بازی شد.

در مسابقه ای که ۲۴ ساعت بعد از نو برگزار شد، بازیکنان هر دو تیم پاری سن ژرمن و باشاک شهیر و همچنین هر سه داور جدیدی که برای این مسابقه در نظر گرفته شده بودند، در اعتراض به نژادپرستی پیش از آغاز بازی زانو زدند.

حرکت هماهنگ هر دو تیم در ترک زمین آن هم در مسابقه ای در چمپیونزلیگ، فصل جدیدی را در برخورد با مظاهر نژادپرستی در فوتبال باز کرد. PSG و باشاک شهیر در پیش چشم جهان تبدیل به الگویی بی مانند از راه و رسم برخورد صحیح با تبعبض های نژادی و توهین های نژادپرستانه شدند.

تگ ها


پاری سن ژرمن