تصمیمات شورای المپیک آسیا به نفع ایران

شورای المپیک آسیا (OCA) اعلام کرد برخلاف بازیهای المپیک، هر کشور در هر ماده به جای حداکثر سه نماینده، می تواند دو نماینده در بازیهای آسیایی داشته باشد؛ موضوعی که می تواند به سود ورزش ایران باشد ......

شورای المپیک آسیا (OCA) اعلام کرد برخلاف بازیهای المپیک، هر کشور در هر ماده به جای حداکثر سه نماینده، می تواند دو نماینده در بازیهای آسیایی داشته باشد؛ موضوعی که می تواند به سود ورزش ایران باشد.

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، شیخ احمد الفرخ الصباح اعلام کرد که هیات اجرایی ایده حضور ورزشکاران اقیانوسیه در بازی های زمستانی آسیایی را تایید می کند و منتظر تایید مسئولان برگزاری بازی ها است.

شیخ احمد در این باره گفت: ورزشکاران اقیانوسیه به عنوان مهمان وزیر پرچم کشور خود در بازی ها خواهند بود اما نتایج آنها برای مدال در نظر گرفته نمی شود.

جان کوتز نایب رییس کمیته بین المللی المپیک و رییس کمیته المپیک استرالیا این پیشنهاد را داده است. این پیشنهاد برای دست داشتن ورزشکاران در مسابقات سطح بالاتر داده شده است.

تصمیم شورای المپیک آسیا مبنی بر کم کردن حداکثر تعداد نماینده کشورها در هر ماده از 3 نفر به 2 نفر می تواند به نفع ورزش ایران باشد چرا که برای مثال در رقابتهای انفرادی دوومیدانی و در ماده 100 متر کشورهای صاحب نام نمی توانند در هر ماده 3 نفر داشته باشند و کاهش یافتن آن به دو نماینده، این فرصت را به ایران می دهد که شانس بیشتری برای مدال آوری داشته باشد. این در حالی است که ایران در رشته های انفرادی مانند دوومیدانی، شنا یا دوچرخه سواری سه ورزشکار سطح بالا برای کسب سهمیه ندارد که کاهش یافتن آن بخواهد به ضرر ایران باشد، بلکه این موضوع تنها حریفان ایران را در اعزام نفرات محدود می کند.

تگ ها


المپیک