تصمیم بحث‌برانگیز VAR برای اخراج مودریچ

لوکا مودریچ دقیقه 57 بازی رئال مادرید و سلتا با گرفتن کارت قرمز مستقیم و در میان اعتراضات رئالی ها از زمین بازی اخراج شد. تصمیمی که بحث برانگیز بود...

به گزارش مدال، رئال مادرید دقایقی پیش با وجود اینکه از دقیقه 57 ده نفره شده بود، توانست میزبانش سلتا را 1-3 مغلوب کند. در دیداری که رئال به سه امتیازش نیاز داشت تا از همین ابتدای فصل بالاتر از بارسا قرار بگیرد.

اتفاق جنجالی بازی اخراج ستاره کروات بود. داور ابتدا خطای لوکا مودریچ روی دنیس سوارز را بدون اینکه او را جریمه کند، اعلام کرد و به سلتا یک ضربه ایستگاهی داد اما با اعتراض بازیکنان سلتا و نیز تذکر کمک داور ویدیویی به کنار زمین رفت و پس از بازبینی صحنه، مودریچ را با کارت قرمز مستقیم از بازی اخراج کرد. اتفاقی که عصبانیت رئالی‌ها را به دنبال داشت و برای ثانیه‌هایی به اعتراض پرداختند. این اخراج در شرایطی رقم خورد که کهکشانی‌ها 0-1 پیش بودند و البته در نهایت نیز سدی در راه پیروزی رئال نشد. 

طبق گزارش کارشناسان داوری مارکا و آاس، این کارت قرمز درست بود چرا که طبق قوانین جدید داوری، هر تکل از پشت روی تاندون آشیل پا باید با کارت قرمز مستقیم جریمه شود. این اولین اخراج مستقیم مودریچ در طول 16 سال فوتبال حرفه ای بود. او در این مدت تنها دو بار از زمین اخراج شده است.

اخبار مرتبط:

رئال مادرید ۳ - ۱ سلتاویگو؛ فتح بالایدوس به دست شاگردان زیدان

تگ ها


اخراج مودریچ ستاره کروات فوتبال جهان کمک داور ویدیویی لوکا مودریچ رئال مادرید سلتاویگو سلتاویگو-رئال مادرید لالیگا فوتبال