تصمیم تازه برانکو؛ نقل مکان ستاره بازی با السد تا نیم فصل

......

 

سیامک نعمتی با عملکرد فوق‌العاده خود حداقل در این مقطع زمانی و مشکلات موجود خیال برانکو و هواداران پرسپولیس را در غیاب حسین ماهینی راحت کرد.

به گزارش مدال، مصدومیت و پارگی رباط صلیبی حسین ماهینی پرسپولیس را در شرایط سختی قرار داد. پرسپولیس که کمال کامیابی‌نیا و محمد انصاری را به دلیل محرومیت از دست داده و نمی‌توانست از این دو بازیکن برابر السد قطر استفاده کند حالا با چالش جدیدی مواجه شده بود.
برانکو در سخت‌ترین شرایط خود (از زمان قبول هدایت پرسپولیس) قرار گرفته بود و گزینه‌های زیادی روی میز نداشت. اگر شجاع خلیل‌زاده را در دفاع راست به کار می‌گرفت مرکز خط دفاع پرسپولیس در غیاب محمد انصاری آسیب‌پذیر می‌شد که این یکی غیر قابل جبران بود. آدام همتی هم که در دیدار‌های دوستانه و تدارکاتی به عنوان مدافع راست بازی کرده بود تجربه کافی نداشت. حداقل آدام تجربه کافی برای بازی در دفاع راست به عنوان یکی از پست‌های کلیدی را نداشت و این مسئله برانکو را به فکر فرو برد.
در نهایت و به پیشنهاد دوستان مرد کروات به فکر عقب بردن سیامک نعمتی افتاد. هافبک سرعتی و تکنیکی پرسپولیس که قرعه به نام او افتاد. بازی در دفاع راست از آنجایی سخت‌تر جلوه می‌نمود که السد به لطف فرار‌های اکرم عفیف از سمت چپ خود بیشترین آزار را به استقلال آن هم در ورزشگاه آزادی تهران داده بود و حالا برانکو نمی‌خواست ستاره حریف از همان ناحیه به پرسپولیس لطمه بزند، بنابراین سیامک نعمتی مدافع راست پرسپولیس در دیدار رفت مقابل السد شد و نمایش فوق‌العاده‌ای هم ارائه داد.
برانکو که از زمان حضورش در پرسپولیس دفاع راست خود را با نفراتی همچون محمدرضا خانزاده، بابک حاتمی، رامین رضاییان، حسین ماهینی، صادق محرمی و شجاع خلیل‌زاده آزموده بود این بار سیامک نعمتی را بازی داد. عجبا سیامک نعمتی هم فوق‌العاده بازی کرد. او نه تنها در امور دفاعی موفق ظاهر شد و تا حدود زیادی اکرم عفیف را از کار انداخت بلکه در فاز تهاجمی هم مؤثر نشان داد و بار‌ها به زمین حریف نفوذ کرد. به طور قطع و یقین با این نمایش دلپذیر سیامک نعمتی مدافع راست فیکس پرسپولیس در دیدار برگشت مقابل السد قطر در استادیوم آزادی خواهد بود، اما تا پایان فصل چطور؟
پرسپولیس با مهدی شیری مدافع راست نفوذی پیکان قرارداد بسته و این بازیکن می‌تواند با شروع نیم فصل دوم تیمش را همراهی کند. از آن گذشته شجاع خلیل‌زاده هم نشان داده که توانایی بازی در این پست را دارد و با توجه به محدودیت بازیکن در خط میانی پرسپولیس احتمال دارد برانکو شماره ۳ را در دفاع راست بگذارد و باز هم به زوج سیدجلال حسینی و محمد انصاری در مرکز دفاع فکر کند. آنگاه سیامک نعمتی یک خط جلوتر رفته و در پست اصلی‌اش بازی خواهد کرد. به هر جهت سیامک نعمتی با عملکرد فوق‌العاده خود حداقل در این مقطع زمانی و مشکلات موجود خیال برانکو و هواداران پرسپولیس را در غیاب حسین ماهینی راحت کرد.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال