تصمیم جنجالی کارلوس کی روش!

کارلوس کیروش تدبیر جدیدی برای موفقیت تیمملی ایران در جامجهانی ٢٠١٨ در نظر گرفته است ......

کارلوس کی‌روش تدبیر جدیدی برای موفقیت تیم‌ملی ایران در جام‌جهانی ٢٠١٨ در نظر گرفته است.
به گزارش مدال به نقل از افکارنیوز، کارلوس کی‌روش تدبیر جدیدی برای موفقیت تیم‌ملی ایران در جام‌جهانی ٢٠١٨ در نظر گرفته است.
مرد پرتغالی امید زیادی به شگفتی‌سازی تیمش در جام‌جهانی دارد؛ البته در صورتی که خواسته‌های او عملی شود و تیم‌ملی فوتبال تا خرداد ماه ‌سال آینده تبدیل به اولویت اول ورزش ایران شود.
نگرانی این روزهای کادر فنی تیم‌ملی و در رأس آنها کارلوس کی‌روش ناهماهنگی بین تیم‌ملی و باشگاه‌ها است. دعوای سرمربی تیم‌ملی و باشگاه‌ها اتفاق جدیدی در فوتبال ایران نیست اما این‌بار پای جام‌جهانی در بین است و دیدار با غول‌های فوتبال اروپا. جایی که می‌تواند اعتباری صد چندان به فوتبال ایران بدهد تا کی‌روش با سری برافراشته از کیفیت شاگردانش و سختکوشی آنها تمجید کند. به اعتقاد سرمربی تیم‌ملی آنچه می‌تواند سد درخشش تیم‌ملی در روسیه شود ناآمادگی بازیکنان داخلی و اجرا‌نشدن برنامه‌های کی‌روش است. اخیرا تصمیم جدیدی که او برای بازیکنان ملی‌پوش باشگاه‌های ایرانی گرفته، آخرین تدبیرش برای آماده‌کردن آنها است. تصمیم جدید کی‌روش را این‌بار اوسیانو کروز، دستیار او اعلام کرده است.
ملی‌پوشان به لیگ قهرمانان نروند
«برای ما ناراحت‌کننده است که برای در اختیار گرفتن بازیکنان برای یک و نیم روز دشواری داشتیم و مشکلاتی بین باشگاه‌ها، مربیان و فدراسیون فوتبال به وجود آمد و این هم به ‌خاطر این مسأله است که فکر می‌کنم در مواقع اتخاذ چنین تصمیماتی تیم‌ملی ایران در اولویت دوم دیده می‌شود. در این شرایط متاسفانه اولویت اصلی با باشگاه‌هاست، این‌که باشگاه‌ها چه می‌خواهند، این‌که باشگاه‌ها در لیگ قهرمانان چه می‌کنند و بعد از آن نوبت به تیم‌ملی می‌رسد.» دستیار جنجالی کی‌روش با این جملات نشان می‌دهد که کی‌روش از وضعیتی که قرار است در آستانه جام‌جهانی برای ملی‌پوشان داخلی رقم بخورد، راضی نیست و احساس نگرانی می‌کند. کروز با این طعنه که در هفت ‌سال اخیر باشگاهی از ایران به فینال لیگ قهرمانان آسیا نرفته اما تیم‌ملی ایران در هفت ‌سال گذشته دو بار به جام‌جهانی رفته به تیم‌های ایرانی نیش می‌زند و می‌گوید باید به علاقه مردم به تیم‌ملی احترام گذاشت. اوسیانو با بیان جمله‌ای از کارلوس کی‌روش که شرایط آمادگی تیم‌ملی کیلومترها با حریفان فاصله دارد، راه‌حل این موضوع را تمرین و تلاش دو برابری برای بازیکنان ایرانی می‌داند. از آنجا که زمان اردوی نهایی تیم‌ملی در اردیبهشت است و مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا هم در همین‌ ماه برگزار می‌شود، حضور ملی‌پوشان در اردوی تیم‌ملی دغدغه مهم کی‌روش است. مربیان باشگاهی با تصمیم قبلی کی‌روش مبنی بر انجام ریکاوری بازیکنان ملی‌پوش در کمپ تیم‌ملی بعد از بازی‌های لیگ موافقت کردند اما آنها در حال حاضر مقابل چالشی بزرگ قرار دارند. خواسته کی‌روش این است که ملی‌پوشان تیم‌هایی که به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا صعود می‌کنند که در اردیبهشت‌ ماه برگزار می‌شود، به‌جای همراهی تیم باشگاهی باید به آخرین اردوی تیم‌ملی ملحق شوند وگرنه این امکان وجود دارد که از لیست تیم‌ملی حذف شوند. در این میان استقلال، پرسپولیس و ذوب‌آهن که بیشترین ملی‌پوش را در تیم‌ملی دارند، با مشکل روبه‌رو شده‌اند و نمی‌دانند باید چطور با این مشکل کنار بیایند که در صورت حضور در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اصلی‌ترین بازیکنان خود را در اختیار نداشته باشند.
طعنه کی‌روش به رقبای تیم‌ملی
کارلوس کی‌روش که بی‌سروصدا به ایران برگشته، بدون این‌که اشاره‌ای به تصمیم جدید خود کند، درباره دشواری‌های بازی با اسپانیا و پرتغال حرف‌های جالبی زده و به طعنه لقب «نانوا» را به رقیبان تیم‌ملی نسبت داده و گفته است: «برای دیدار با اسپانیا وپرتغال با بهترین تمهیدات و تاکتیک‌ها به روسیه می‌رویم. در‌ سال ٢٠١١ که به ایران آمدم خیلی سخت کار کردم تا گریه را به شادیتبدیل کنم الان کاری که پیش رو داریم مانند فتح قله اورست است. ما به یک «سوپر راهکار» احتیاج داریم چون می‌خواهیم به دور دوم صعود کنیم. مگر چند بار پیش می‌آید که چنین فرصتی را تجربه کنیم حتی در بازی‌های دوستانه هم نمی‌شود. ما در جام‌جهانی با نانواها بازی نداریم و باید به خاطر بهترین هواداران دنیا بهترین نمایش را داشته باشیم.»

تگ ها


اخبار روز فوتبال