تصمیم درست فکری و امیدواری به تغییر تفکر فنی در استقلال

استقلال در نخستین تجربه سرمربیگری محمود فکری توانست با نتیجه ۲ بر صفر حریف خود مس رفسنجان را از پیش رو بردارد تا آبی‌ها شروع خوبی در لیگ بیستم داشته باشند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، زمانی که ارسلان مطهری به زیبایی توانست در دقیقه ۶۶ بازی مقابل مس رفسنجان دروازه این تیم را برای دومین بار باز کند، خیلی‌ها انتظار داشتند استقلال بر اساس رسمی نه چندان دیرینه و قانونی نانوشته، برای حفظ نتیجه به دفاع برود که اگر می‌رفت هم اتفاق عجیبی نبود.

درست ۳ دقیقه بعد از این گل، یک تابلوی تعویض برای تیم فکری بالا رفت و شیخ دیاباته آقای گل فصل گذشته آبی‌ها که به دلیل دیر اضافه شدن به تمرینات آمادگی کامل برای حضور در ترکیب اصلی را نداشت، آماده ورود به زمین شد. تعویضی که باعث تعجب شد و این تعجب زمانی بیشتر شد که مشخص شد شیخ قرار نیست به جای قائدی یا مطهری وارد زمین شود و او جای یک هافبک دفاعی به اسم فرشید باقری را می‌گیرد.

استقلالِ فکری بر خلاف فصل گذشته بعد از پیش افتادن از حریف نه تنها دفاعی نشد، بلکه با اضافه کردن یک مهاجم توانمند و گلزن به جای یک هافبک دفاعی، بیشتر به فاز حمله رفت تا با حملات بیشتر نه تنها از دو گل خود به بهترین شکل دفاع کند، بلکه شانس افزودن به گل‌های زده خود را هم اضافه کند.

این تعویض که ناشی از شجاعت و جسارت فکری بود، نه تنها سنت فصل گذشته آبی‌ها را شکست، بلکه باعث شد تا دیاباته هم به صورت تدریجی برای بازی‌های بعدی و استفاده شدن در دقایق بیشتر و طولانی‌تر آماده شود. ضمن اینکه حضور این بازیکن در کنار قایدی و مطهری از نظر روانی هم تیم مقابل را تحت تاثیر قرار داد و باعث شد مدافعان حریف شتابزده تر و با ضریب خطای بیشتر به کارشان ادامه دهند.

آبی‌ها بعد از ورود دیاباته به زمین هم در چند نوبت صاحب فرصت گلزنی شدند که این فرصت‌ها با بی دقتی آنها از دست رفت تا نتیجه پایانی دیدار همان ۲ بر صفر به سود آنها شود. این دیدار روز گذشته و از ساعت ۱۶:۳۰ در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی برگزار شد.

بیشتر بخوانید:

مظاهری و استقلال در انتظار تعیین وضعیت

مطهری نامزد بهترین مهاجم لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب شد

 

 

تگ ها


محمود فکری تیم فوتبال استقلال تهران تیم مس رفسنجان لیگ برتر فوتبال ایران فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال