تصمیم لیورپول برای افزایش ۷ هزار نفری ظرفیت آنفیلد

باشگاه لیورپول برنامه خود برای افزایش هفت هزار نفری ظرفیت سکوهای ورزشگاه آنفیلد را تایید کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مدیران لیورپول قصد دارند تعداد تماشاگران حاضر در ورزشگاه خانگی این باشگاه را برای فصل‌های بعد افزایش دهند. شورای شهر لیورپول در ماه ژوئن با طرح بازسازی آنفیلد موافقت کرد و به زودی قرار است ظرفیت این ورزشگاه بیش از ۶۱ هزار نفر شود که در واقع ادامه طرح بازسازی سکوی اصلی آنفیلد است که در سال ۲۰۱۶ به پایان رسید.

در بیانیه منتشر شده از سوی باشگاه آمده:« انتظار می‌رود که سکوی بازسازی شده برای فصل ۲۴ -۲۰۲۳ آماده شود و در جریان این بازسازی سکوهای پایینی حفظ شده و طبقه بالا روی همین سکوها ساخته خواهد شد. در طول روند طراحی مانند همیشه با دقت به جو فوق العاده و در سطح کلاس جهانی آنفیلد توجه شده و استراتژی آکوستیک و نورپردازی مشابه با طرحی که در جایگاه اصلی به کار گرفته شده در این بخش نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.»

روند بازسازی این جایگاه مشابه با روش استفاده شده در جایگاه اصلی است و بنا شده که این عملیات در طول فصل در حالی پیش برود که مسابقات نیز همزمان در ورزشگاه در حال برگزاری است. این افزایش ظرفیت باعث خواهد شد که آنفیلد به سومین ورزشگاه بزرگ لیگ برتر از نظر ظرفیت تبدیل شده و پشت سر اولدترافورد و ورزشگاه تاتنهام قرار بگیرد. این در حالی است که ورزشگاه لندن متعلق به وستهام نیز در حال حاضر ظرفیت ۶۰۰۰ هزار نفری برای میزبانی از تماشاگران در طول مسابقات را دارد.

گفته می‌شود لیورپول به همراه دریافت مجوز انجام این تغییرات، مجوز برگزاری شش کنسرت و رویداد بزرگ را در بازه زمانی پنج فصل از شورای شهر دریافت کرده است.

تگ ها


آنفیلد فوتبال جهان لیورپول لیگ برتر فوتبال