تصمیم‌های انفجاری علیه تراکتور سازی!درگیری با فروزان و همسرش؟

تراکتور سازی هم مثل همه فوتبال ایران در مرحله گذر است. گذر از فوتبال دولتی به فوتبال خصوصی . شاید به همین دلیل است که فراز و نشیب زیاد داشته و تا اینجای کار هنوز نتوانسته به طور کامل بر خودش و لیگ مستولی شود....

تراکتور سازی هم مثل همه فوتبال ایران در مرحله گذر است. گذر از فوتبال دولتی به فوتبال خصوصی . شاید به همین دلیل است که فراز و نشیب زیاد داشته و تا اینجای کار هنوز نتوانسته به طور کامل بر خودش و لیگ مستولی شود.

به گزارش مدال،‌ تراکتور سازی بهترین هواداران را دارد، امسال پول هم داشته است، بازیکنان و کادر فنی خوبی هم دارد اما واقعیت اینست که کمی از ثبات دور است و هیچکس در این تیم امنیت روانی کاملی ندارد . 
تقوی، ژان توشاک، استوکس  و دیگران بیش و پیش از مقدار استاندارد در تراکتور سازی جابه جا شده اند که شاید دلیلش این باشد که در تراکتور سازی یک کمیته فنی مشخص و تصمیم ساز وجود ندارد و تصمیم ها بعضا شخصی اتخاذ می شود و گاهی حتی از شخصی هم عبور کرده به فضای مجازی می رسد و بوقچی ها. 


به بازی اخیر این تیم دقت کنید، دیدار با سپید رود رشت در زمین چمن مصنوعی انجام شد. اگر مربی باشید می دانید این چه معنایی دارد . در زمین چمن مصنوعی  از نظر تاکتیکی مربیان به مدافعان خود تاکید دارند که قبل از برخورد توپ به زمین دفع شود چون عکس العمل توپ زمین خورده روی چمن طبیعی با چمن مصنوعی کاملا متفاوت است. 
در واقع شاید، شاید بتوان گفت اتفاقی که در رشت رخ داد ممکن است برای هر بازیکنی پیش بیاید. برای هر بازیکنی از جمله محسن فروزان که با 14 کلین شیت در تراکتور سازی عملکرد خوبی داشته است اما همین دروازه بان امروز تهمتی خورده که برای آن سندی وجود ندارد.


7 کلین شیت درست قبل از بازی با سپید رود مستند است اما شرطبندی آن هم روی باخت تراکتور سازی نه تنها مستند نیست بلکه خیلی بعید است. 
البته که تراکتور سازی باید این موارد و هر مورد دیگری را بررسی کند و حتی باید اگر توقعاتش از یک بازیکن برآورده نشد در قراردادها تجدید نظر کند.  حمایت از بازیکن به هنگام اشتباه کردن در واقع یکی از ریزترین نکاتی است که باید انجام شود و معمولا مربیان که زیر آفتاب استخوان خرد کرده اند این مهم را در نظر می گیرند اما تراکتور سازی امروز یک بازیکن خود را از دست داد آن هم در حالی که شاید آن بازیکن تقصیری نداشته باشد و اگر هم مقصر باشد کمیته فنی است که باید در این زمینه تصمیم بگیرد. 


برای اینکه بهتر متوجه شوید که چه نوشته ایم باید از خودتان بپرسید که شاگردان لیکنز با اسم هایی ده ها برابر اسم بازیکنان سپید رود چطور به زحمت تنها یک گل توانستند بزنند و در باقی 89 دقیقه بازی  چقدر اشتباه داشتند؟ یا باید از خط دفاعی پرسید که چرا مهاجم حریف با دروازه بان تک به تک می شد آن هم چندین بار ؟ 
در این باخت همه مقصرند، همانطور که در بردهای پیاپی تراکتورسازی و رسیدن به نزدیکی های سعادت، همه سهم داشتند، از مالک تا هوادار. 
نکته مهمتر این بود که تراکتور سازی هنوز هم مدعی قهرمانی است و بهتر بود ماجرای فروزان را در سکوت جلو می برد تا تیم دچار تنش و هرج و مرج نشود. تراکتور سازی هنوز هم می تواند قهرمان لیگ برتر شود اما نه با تصمیم ها و فریادهای خلق الساعه!