تصمیم‌گیری در مورد تیراندازی به تعویق افتاد

کمیته بین‌المللی المپیک تصمیم‌گیری در مورد نحوه مسابقات تیراندازی المپیک پاریس ۲۰۲۴ را به تعویق انداخت....

به گزارش مدال و به نقل از  ایسنا، اینساید دگیمز اعلام‌ کرد که کمیته بین‌المللی المپیک تصمیم‌گیری در مورد نحوه برگزاری مسابقات تیراندازی در المپیک ۲۰۲۴ را به دلیل‌ اختلافی که میان هیات اجرایی و کمیته ورزشکاران بر سر قالب مسابقات به وجود آمده به تاخیر انداخته است. کریستف دی کپر رییس کمیته بین‌المللی المپیک در نامه ای به فدراسیون جهانی تیراندازی گفته است که تایید برنامه مسابقات تیراندازی در بازی‌های پاریس تا جلسه بعدی که قرار است در بهار انجام شود به تعویق افتاده است.

دلایل این تعویق توسط دی‌کپر بهتر شدن ارتباطات، تعامل و هماهنگی میان کمیته ورزشکاران و کمیته فنی برای رسیدن به یک نتیجه در خصوص فرمت مسابقات اعلام‌ شده است.

کمیته ورزشکاران و کمیته فنی با پیشنهاد رئیس فدراسیون جهانی مخالف هستند و خواستار برگزاری مسابقات پاریس ۲۰۲۴ همانند مسابقات ۲۰۲۰ توکیو هستند.


فدراسیون جهانی می‌خواهد مرحله نیمه نهایی را با تغییر قائل توجهی به همه رویدادهای خود در المپیک پاریس اضافه کند که فقط مرحله نیمه نهایی و فینال پخش خواهد شد که کمیته ورزشکاران معتقد است تعداد ورزشکاران و کشورهایی که در پوشش تلوزیونی حضور دارند کاهش می یابد اما فدراسیون جهانی ادعا می‌کند این قالب برای پخش کنندگان جذاب‌تر خواهد بود.

کمیته ورزشکاران به ریاست کیمبرلی قهرمان آمریکایی سه دوره المپیک ادعا می‌کند که تغییرات ایجاد شده توسط فدراسیون جهانی به تیراندازی آسیب می‌زند. او به IOC نامه نوشت که رئیس فدراسیون جهانی نگرانی‌ها را نادیده گرفته و همچنین ISSF را متهم به رفتار تحقیرآمیز کرد که کمیته بین‌المللی المپیک این بی احترامی‌ها را قابل تحمل ندانست.

کمیته فنی و کمیته ورزشکاران همچنین معتقد هستند که آزمایش‌های کافی بر روی این قالب جدید برای استفاده در بازی‌های المپیک انجام نشده است.

کمیته بین‌المللی المپیک نیز گفت: تایید فرمت مسابقات تیراندازی پاریس فرصت‌های بیشتری را برای ورزشکاران فراهم می‌کند تا فرمت مسابقه را قبل از شروع مسابقات تعیین صلاحیت آزمایش کنند.

تگ ها


تیراندازی تیراندازی