تضمین AFC به نمایندگان ایران برای میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا+ سند

پس از انتشار بیانیه جنجالی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای میزبانی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا، این سازمان با ارسال ایمیلی میزبانی نمایندگان کشورمان را تضمین کرد...

به گزارش مدال و به نقل از فارس، درحالی که در بیانیه کنفدراسیون فوتبال آسیا نشانی از تضمین به باشگاه‌های ایرانی برای بازی در ایران در دور برگشت لیگ قهرمانان آسیا نیست، ای اف سی در ایمیلی به باشگاه‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا ضمن تاکید بر برگزاری بازی‌های پلی‌آف در کشور امارات و برگزاری دور رفت بازی‌های هر چهار نماینده ایران به عنوان میهمان اعلام کرده بازی‌های برگشت در ایران برگزار می‌شود و در این نامه اشاره‌ای به بررسی شرایط امنیتی نشده است. 
در واقع این نامه همان تضمینی است که مسئولان ورزشی و فوتبالی و چهار نماینده باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس، شهرخودرو و سپاهان از دبیرکل AFC گرفته‌اند. 
این اتفاق در حالی رخ داده که خیلی از کارشناسان به تیم مذاکره کننده در مالزی اعتراض کردند که این سفر بیهوده بوده است و برگزاری بازی پلی‌آف در ایران مهم تلقی می‌شود اما به نظر می‌رسد چهار نماینده کشورمان امروز وقتی نامه تضمین فوق را از ای اف سی دریافت کردند تصمیم گرفتند در دو بازی پلی‌آف تیم‌هایشان در خارج از خانه بازی کنند و در مرحله آینده که مسابقات وارد فاز جدی‌تری می‌شود نمایندگان ایران در کشور خودمان پذیرای رقبا باشند.

بیشتر بخوانید:

بیانیه AFC؛ تضمینی برای میزبانی ایرانی‌ها در کار نیست!

مشکلات باشگاه استقلال برای سفر به امارات

تگ ها


کنفدراسیون فوتبال آسیا محرومیت میزبانی تیم های ایرانی پرسپولیس استقلال شهر خودرو سپاهان لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ فوتبال ایران سپاهان استقلال شهر خودرو پرسپولیس AFC Champions League فوتبال