تعجب اروپایی‌ها از پخش زنده بازی کلن-بایرن مونیخ در ایران

بار دیگر سانسور باعث شد تا نام ایراندر رسانههای یک کشور اروپایی بر سر زبانها بیافتد ......

بار دیگر سانسور باعث شد تا نام ایران در رسانه‌های یک کشور اروپایی بر سر زبان‌ها بیافتد. پس از جنجال بر سر سانسور لوگو باشگاه رم، این بار نوبت اولین داور زن در سطح اول فوتبال اروپا بود.

روز شنبه دیدار تیم‌های کلن و بایرن مونیخ در کنداکتور شبکه سه قرار گرفت. قضاوت این بازی بر عهده بیبیانا اشتاین هاوس بود و به قول نشریه بیلد آلمان، این موضوع مشکل بزرگ تلویزیون ایران بود. بینندگان شبکه سه تنها در زمانی می‌توانستند بازی را با خیال آسوده ببینند که تصاویر با فاصله از زمین بود. در زمانی که تصاویر بسته از اتفاقات بازی به نمایش درمی‌آمد، بینندگان تلویزیونی در ایران تماشاگر صحنه‌های تکراری از هواداران بودند.

یکی از خبرنگاران تلویزیون ARD آلمان این اتفاق را در توییترش شرح داد و سبب جلب توجه و واکنش گسترده رسانه‌های آلمان شد. بیلد، اشپورت 1، فوکوس، دویچه وله، اسکای و بسیاری دیگر از رسانه‌های مطرح ورزشی و غیرورزشی به شرح این اتفاق پرداخته‌اند.

این اتفاق محدود به رسانه‌های آلمانی نشد و در کشورهای ایتالیا و اسپانیا بازتاب داشته است. دویچه وله نیز در ادامه این خبر از ممنوعیت حضور در استادیوم‌های فوتبال برای بانوان ایرانی گفت.

تگ ها


اخبار روز بایرن مونیخ Bundesliga فوتبال