تعداد لژیونرهای لیگ قهرمانان به هفت می‌رسد؟

فدراسیون فوتبال عربستان پیشنهاد جدیدی به کنفدراسیون فوتبال آسیا برای برگزاری لیگ قهرمانان آسیا در فصل جدید داده است....

به گزارش "ورزش سه"، این پیشنهاد استفاده از ۷ بازیکن خارجی در بازی های لیگ قهرمانان آسیا به منظور بالا بردن سطح کیفی بازی ها است. هم اکنون تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا می تواند از امتیاز حضور ۴ بازیکن خارجی بهره ببرند که یکی از این بازیکنان باید آسیایی باشد. اجرای این طرح به سود تیم های متمول عربی حاضر در بازی های لیگ قهرمانان آسیا به خصوص تیم های عربستانی خواهد بود که براحتی و با صرف میلیون ها دلار بازیکنان خارجی با کیفیت خریداری می کنند. تیم های ایرانی با توجه به دغدغه های مالی کمتر از این مزیت بهره می برند. البته ناگفته نماند عدم استفاده از بازیکن خارحی توسط تیم های ایرانی موجب کسب تجربه حضور در لیگ قهرمانان از سوی بازیکنان داخلی می شود که این در سطح فوتبال ملی به بالا رفتن تجربه بازیکنان هم کمک می کند.

رییس فدراسیون فوتبال عربستان در این باره مصاحبه کرده و گفته است:« با کنفدراسیون آسیا برای افزایش تعداد لژیونرها در لیگ قهرمانان به توافق رسیدیم.» البته این پیشنهاد باید در نشست های حضوری یا آنلاین کمیته اجرایی طرح و مصوب شود و همه اعضاء با آن موافقت کنند، در غیر اینصورت قابل اجراء نخواهد بود.

عربستان که به تازگی میزبان بازی های لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب تا انتخاب تیم نهایی شده است در تلاش برای تصاحب امتیاز میزبانی جام ملت ها در سال ۲۰۲۷ است و بر این عقیده است حضور هر چه بیشتر خارجی ها در ترکیب تیم های باشگاهی موجب بالا رفتن سطح کیفی بازی های لیگ داخلی و هم چنین لیگ قهرمانان آسیا می شود و این می تواند به پیشرفت بازیکنان عربستانی هم کمک کند. باید منتظر ماند و دید آیا کنفدراسیون فوتبال آسیا قانون استفاده از خارجی ها را تغییر خواهد داد یا نه.

تگ ها


ای اف سی لیگ قهرمانان آسیا عربستان سعودی