تعدد دفاع وسط؛ مشکل جدید بارسا

بارسلونا در تازه‌ترین خرید خود تودیبو را نیوکمپ آورد....

بارسلونا در تازه‌ترین خرید خود تودیبو را نیوکمپ آورد.

بارسلونا در فصل نقل‌وانتقالات زمستانی عملکرد خوبی داشت و توانست دی‌یانگ و تودیبو را به بندر بارسلون بیاورد اما حالا والورده با موضوع جدیدی به نام تعدد مدافع وسط رو به ‌روست. 
بارسا هم‌اکنون شرایط خوبی دارد. آن‌ها با 5 امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم در صدر جدول هستند، در بین 16 تیم پایانی لیگ قهرمانان قرار دارند و چهارشنبه نیز بازی مرحله نیمه‌نهایی کوپا دل‌ری ود را برگزار خواهند کرد. مشکل والورده اما انتخاب دو مدافع، بین 6 گزینه پیش روی اوست.
پیکه؛ لیدر اصلی
بازیکن اسپانیایی بارسا بیشتر بازی‌های این فصل را در ترکیب ثابت حضور داشته و تقریبا لیدر اصلی و بی‌چون و چرای کاتالان‌هاست اما هنوز هم احتمال کمی وجود دارد که او در ادامه مسابقات، برخی دیدار‌ها را از روی نیمکت آغاز کند.
اوم‌تیتی؛ زانوی لرزان
از ابتدای فصل، اوم‌تیتی زوج اصلی پیکه در قلب خط دفاعی بارسا بود اما مصدومیت او باعث شد تا روی نیمکت ذخیره‌ بنشیند. اوم تیتی که توانسته بود با فرانسه قهرمان جام جهانی شود، در قلب خط دفاعی بلوگرانا عملکرد خوبی داشته است.
لنگلت؛ انتخاب دوم
لنگلت به عنوان یکی از بازیکنان ذخیره، همیشه انتخاب دوم سرمربی بود اما با مصدومیت اوم‌تیتی، او به ترکیب اصلی اضافه شد. لنگلت هم‌اکنون به مدافع تقریبا مطمئنی تبدیل شده اما هنوز انتخا نهایی والورده نیست.
فرمائلن؛ مصدوم همیشگی
فرمائلن همیشه بازیکن خوبی بوده اما مصدومیت‌های کهنه او باعث شده تا هیچ زمان نتوان روی او به عنوان یک بازیکن اصلی حساب کرد. فرمائلن به دلیل همین مصدومیت‌ها از آرسنال و رم کنار گذاشته شد.
موریلو؛ قمار والورده
این بازیکن کلمبیایی با درخواست شخص والورده به بارسلونا اضافه شد. موریلو می‌توانست کم کم خود را به ترکیب بارسا اضافه کند اما با خرید تودیبو، او حالا باید برای حضور بین 18 بازیکن بارسا برای هر بازی تلاش کند.
تودیبو؛ ورود غیرمنتظره
کسی انتظار ورود او به نیوکمپ را نداشت اما با امضای قرارداد، قرار است از ابتدای تابستان لباس آبی و اناری را بر تن کند. با ورود تودیبو حالا والورده از ابتدای فصل باید تنها 2 نفر از بین 6 مدافع بارسا را برای ترکیب اصلی انتخاب کند.

به نظر شما زوج اصلی خط دفاع بارسا برای فصل آینده کدام بازیکنان هستند؟