تعطیلی بعد از نوروز ممنوع؛ پارالمپیکی‌ها در قرنطینه

با تاکید دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک اردوی ورزشکاران پارالمپیکی احتمالا در شرایط قرنطینه بعد از نوروز ۹۹ آغاز می شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در شرایطی که این روزها شایعات زیادی پیرامون به تعویق افتادن بازی های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو وجود دارد، گویا ژاپنی ها اصرار زیادی روی برگزاری این مسابقات در موعد مقرر دارند.


مسئولان برگزارکننده بازی‌های پارالمپیک توکیو در ژاپن طی ایمیلی به کمیته ملی پارالمپیک ایران بر برگزاری به موقع این دوره از بازی‌ها تاکید کرده‌اند.


هادی رضایی، دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک با تایید این خبر به "ورزش سه" گفت: این نامه به تمام کشورها ارسال و در آن تاکید شده که نباید به شایعات و اظهارنظرهای غیررسمی استناد کنیم. ما هم طبق همین نامه برنامه های خود را بر اساس برنامه ریزی قبلی پیش می بریم؛ مگر اینکه در هفته ها یا ماه های آینده نامه ای رسمی از سوی IPC یا مسئولان کشور میزبان مبنی بر تعویق مسابقات به دستمان برسد. اینکه هیات اجرایی IPC یا IOC چه اظهارنظری کردند، موضع رسمی این نهادها به شمار نمی رود.


او در ادامه درباره تعطیلی اردوی ورزشکاران پارالمپیکی به دلیل شیوع کرونا عنوان کرد: ما قطعا بعد از نوروز اردوها را برگزار می کنیم و اگر هم کرونا همچنان باشد، ورزشکاران را در حالت قرنطینه وارد اردو می کنیم. چاره ای جز این هم نیست چون نمی توان بر اساس شایعات و حدس و گمان ها تصمیم گیری کرد. 


دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک در پایان در رابطه با آخرین وضعیت تیم فوتبال نابینایان برای حضور در پارالمپیک ۲۰۲۰ گفت: هیچ تغییری در وضعیت این تیم ایجاد نشده است. همانطور که قبلا اعلام شد، زمانی که تصمیم به حضور این تیم گرفته شد، ۸ تیم حاضر در پارالمپیک مشخص شده بودند. حالا هم تیم ما در لیست رزرو است و با اینکه شانس کمی دارد، اما ما امیدوار هستیم. در ریو در فوتبال ۷ نفره چنین تجربه ای داشتیم که در روزهای آخر تیم ما به پارالمپیک اضافه شد.

بیشتر بخوانید:

مرحله فینال مسابقات والیبال نشسته انتخابی پارالمپیک لغو شد

مراسم یادبود سیامند رحمان در زادگاهش برگزار شد

 

 

تگ ها


رضایی ویروس کرونا پارالمپیک