تعویق المپیک به سود کشتی ترکیه بود/ سال ۲۰۲۰ را به خاطر نسپارید!

رئیس فدراسیون کشتی ترکیه معتقد است شیوع ویروس کرونا در جهان اتفاقاتی را رقم زد که هیچکس نمی‌خواهد سال ۲۰۲۰ را به خاطر بسپارد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، موسی آیدین با بیان اینکه سال ۲۰۲۰ سالی بود که هیچیک از ما حتی نمی‌خواهیم آن را به خاطر بسپاریم، گفت: همه گیری ویروس کووید ۱۹، که در چین آغاز شد و جهان را فرا گرفت باعث شد بسیاری از ما مبتلا به این بیماری شویم. عزیزانمان را از دست بدهیم و به طور خلاصه، یک شب مانند یک کابوس شد. «برای همه بیماران آرزوی شفای عاجل دارم و کسانی که درگذشتند را خدا رحمت کند».

وی با اشاره به اینکه تیم ترکیه در مسابقات قهرمانی اروپا که اولین میدان رسمی مهم در سال ۲۰۲۰ بود، موفقیت چشمگیری کسب کرد، گفت: مهمترین رقابتی که قبل از همه گیری ویروس کرونا در سال جاری انجام شد، مسابقات قهرمانی اروپا بود که در ایتالیا برگزار شد. البته در حالی که ما برای مسابقات گزینشی المپیک آماده می‌شدیم، همه مسابقات به دلیل شروع گسترده کرونا در جهان به تعویق افتاد و حتی بازی‌های المپیک را هم به سال بعد موکول کرد. در واقع به تعویق افتادن المپیک به دلیل مصدومیت طاها آکگول و رضا کایالپ و زمان مورد نیاز برای درمان آنها برای ما بسیار مفید بود.

رئیس فدراسیون کشتی ترکیه افزود: پس از همه گیری ویروس کرونا ما دست از تلاش بر نداشتیم و دوباره برنامه‌های خودمان شروع کردیم، چراکه با رویدادی روبرو بودیم که پیش از این هرگز رخ نداده بود. ما سخت کار کردیم تا اطمینان حاصل کنیم ورزشکاران، مربیان و داورانمان همیشه آماده هستند. در مرحله اول همه کشتی گیران در خانه‌های خود تمرین کردند و دوره‌های آماده سازی آنلاین را برای مربیان و داوران خود آماده کردیم.

موسی آیدین در پایان خاطرنشان کرد: از مدتها قبل اردوهای تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ترکیه برای حضور در المپیک در چارچوب اقدامات احتیاطی کووید ۱۹ پیگیری شد. به همین دلیل کشتی در زمان شیوع کرونا برنامه‌های خود را دنبال کرد و تیم‌های ملی ما در مجموع ۴۶ مدال در مسابقات برگزار شده در سه کشور مختلف کسب کردند.

بیشتر بخوانید:

پایان نخستین اردوی آزاد و فرنگی‌کاران تیم ملی تا هفته آینده

نشست رئیس فدراسیون کشتی با اعضای فراکسیون راهبردی و ورزش مجلس

 

 

تگ ها


فدراسیون کشتی ترکیه ویروس کرونا کشتی