تعویق جام جهانی فوتسال به سه دلیل درست بود/ چالش جدیدی داریم

سرمربی تیم ملی فوتسال ژاپن گفت: تعویق جام جهانی فوتسال به سه دلیل درست بود ولی تیم ما از بازیکنان نسبتا قدیمی تشکیل شده است و چالش جدیدی خواهیم داشت....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، «برونو گارسیا» در گفتگو با سایت فدراسیون فوتبال ژاپن در خصوص تعویق مسابقات جام جهانی فوتسال گفت: سه دلیل وجود دارد که معتقدم فیفا تصمیم درستی برای تعویق جام جهانی فوتسال گرفته است. دلیل اول به جنبه سلامت مربوط است. باید زمان کافی به بازیکنان و تیم ها داده شود تا خود را آماده کنند.

وی افزود: دلیل دوم عدالت است. مسابقات انتخابی جام جهانی در آمریکای جنوبی و اروپا برگزار شده در حالی که در منطقه آمریکای مرکزی و آسیا هنوز مسابقات انتخابی انجام نشده است. فکر می کنم ایجاد یک فرصت عادلانه برای تمام تیم ها ضروری است.

سرمربی تیم ملی فوتسال ژاپن دلیل سوم خود برای موافقت با تعویق جام جهانی فوتسال را حفظ سطح بالای این مسابقات عنوان کرد و اینکه به تیم ها فرصت داده می شود بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارند.

گارسیا سپس به برنامه هایش برای ژاپن اشاره کرد و ادامه داد: ارزیابی وضعیت فعلی بازیکنان، اولین کاری است که باید انجام بدهیم. بازیکنان بعد از پایان رقابت های لیگ در ماه ژانویه، چند ماه فرصت بازی در مسابقات در سطح بالا را نداشتند. امسال قصد داریم اردوی تمرینی را در تابستان برگزار کنیم و به بازیکنان اجازه بدهیم که سطح عملکردشان را بالا ببرند.

وی همچنین گفت: تیم ما از بازیکنان مسن و نسبتا قدیمی تشکیل شده است و بنابراین تعویق جام جهانی یک چالش جدید برایمان ایجاد می کند. باید راهکارهای لازم برای ورود به مسابقات را در شرایط مناسب پیدا کنیم. البته این یک فرصت جدید برای کسانی که مصدوم و یا خارج از فرم هستند ایجاد می کند تا برای پیوستن به تیم ملی در این رقابت قرار بگیرند.

سرمربی تیم ملی فوتسال ژاپن صعود به جام جهانی را هدف فوری و اولیه تیمش عنوان کرد و گفت: در طول دوران قرنطینه، با بازیکنان در ارتباط بودم و از آنها اطلاع دارم. باوجود دوری، اطمینان داریم که می توانیم جایگاه خود را در جام جهانی به دست بیاوریم.

بیشتر بخوانید:
دوئل برای جام سوم در لیگ بیست و یکم فوتسال
آغاز تمرینات تیم والیبال سایپا از فردا
صعود کاظمی به فینال انتخاب برترین اسلم دانک جهان 

تگ ها


تیم ملی فوتسال ایران تیم ملی فوتسال ژاپن فوتسال جام جهانی فوتسال منهای فوتبال