تعویق لیگ قهرمانان؛ یورو ۲۰۲۰ در هاله ای از ابهام

اتحادیه فوتبال اروپا اعلام کرد که به دلیل شیوع کرونا لیگ قهرمانان و لیگ اروپا برگزار نخواهد شد....

به گزارش مدال و‌ به نقل از ورزش سه، یوفا اعلام کرد که در پی شیوع کرونا لیگ قهرمانان و نیز لیگ اروپا برگزار نخواهند شد. به این ترتیب بازی های هفته آینده این دو تورنمنت به تعویق افتادند.

دیدارهای مهمی چون رئال مادرید و سیتی و نیز بارسا-ناپولی به زمانی دیگر موکول شدند و یوفا در حال بررسی این مهم است که یورو ۲۰۲۰ را نیز به تعویق بیندازد. اتفاقی که طبعا باعث می شود جام جهانی باشگاه ها و نیز لیگ ملت های اروپا نیز به تعویق بیفتد.

در واقع پس از مثبت اعلام شدن تست کرونای دانیله روگانی مدافع یوونتوس بود که یوفا از موضع خود کوتاه آمد و ساعاتی پیش در نیون سوئیس جلسه ای اضطراری در همین مورد تشکیل شد.

خروجی این جلسه تعویق لیگ قهرمانان و لیگ اروپا بود و باید دید وضعیت یورو ۲۰۲۰ که قرار بود در ۱۲ کشور مختلف برگزار شود به کجا خواهد رسید. پیش بینی می شود که جام ملت های اروپا در تابستان ۲۰۲۱ برگزار شود.

همچنین مثبت شدن تست کرونای بازیکن بسکتبال رئال هم منجر شد تا تیم فوتبال این باشگاه نیز در قرنطینه قرار بگیرد و به هیچ وجه امکان نداشت که بازی هفته بعد این تیم برابر سیتی برگزار شود.

در حال حاضر روسای فدراسیون ۵ لیگ معتبر دنیا(اسپانیا، انگلیس، ایتالیا، آلمان و فرانسه) در تماس ویدیویی با جورجو مارکتی از مدیران ارشد یوفا هستند تا تقویم جدیدی برای رقابت های اروپایی در نظر گرفته شود.

پس از تعویق لیگ قهرمانان و لیگ اروپا در حال حاضر مهمترین بحث به تعویق یورو ۲۰۲۰ بر می گردد و باید دید در این زمینه چه تصمیمی اتخاذ خواهد شد. در حال حاضر و با توجه به تعطیلی لیگ های اروپایی و تعویق بازی ها بعید به نظر می رسد که یورو ۲۰۲۰ در زمان مقرر برگزار شود.

بیشتر بخوانید:

 

مطهری: اوبلاک برگ برنده سیمئونه بود

 

تگ ها


یوفا لیگ قهرمانان اروپا لیگ اروپا کرونا فوتبال UEFA Champions League فوتبال